Один зі способів отримувати дивіденди від акцій – це інвестувати частину свого портфеля в дивідендний ETF-фонд. Ці біржові фонди виплачують інвесторам дохід у вигляді дивідендів від компаній, які в нього входять.

Як українцю інвестувати в ETF-фонди, ми писали в цій статті.

Кращі дивідендні індексні фонди пропонують високу дивідендну дохідність та низькі комісійні витрати. Комісійні витрати (Expense Ratio) – це плата за управління фондом, яку інвестор сплачує щороку.  

В статті розглядаються фонди з капіталом під управліннями понад 5 млрд. $, які інвестують виключно в межах США. Один або всі п’ять цих дивідендних ETF можуть бути відповідним доповненням до вашого диверсифікованого портфеля.

Vanguard High Dividend Yield (VYM)

ETF-фонд Vanguard High Dividend Yield об’єднує 399 акцій американських компаній з великою ринковою капіталізацією та високими дивідендами. Фонд віддає перевагу тим компаніям, які за прогнозами в наступні 12 місяців будуть виплачувати дивіденди вищі за середні. Такий самий підхід використовується в індексі FTSE High Dividend Yield, який відстежує VYM. В індекс не входить нерухомість США, тому фонд також не інвестує в REITs. 

Детальніше про REITs можна почитати у нашій статті: Що таке інвестиційні фонди нерухомості, або REIT, як інвестувати та скільки можна заробити.

Характеристики фонду станом на березень 2020 року:

 • Дивідендна дохідність – 5,11 % річних
 • Комісії – 0,06 %
 • Активи під управлінням – 22,15 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 9,46 %

Серед найбільших позицій фонду знаходяться компанії JPMorgan Chase & Co., Johnson & Johnson, Procter & Gamble Co., Intel, AT&T Inc., Coca-Cola Co. та інші. 

Інвестиції в Vanguard High Dividend Yield – чудовий вибір для тих, хто шукає диверсифіковані інвестиції з високим дивідендним доходом. 

 

Vanguard Dividend Appreciation (VIG)

Ще один біржовий фонд від Vanguard, який відстежує індекс NASDAQ US Dividend Achievers Select. Він об’єднує акції 182 компаній США, які безперервно збільшували дивіденди протягом попередніх 10 років. При виборі акцій акцент робиться не на високу поточну дивідендну дохідність, а на якість компаній та їх здатність підвищувати дивідендні виплати за будь-яких ринкових умов.

Характеристики фонду станом на березень 2020 року:

 • Дивідендна дохідність – 2,22 % річних
 • Комісії – 0,06 %
 • Активи під управлінням – 33,32 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 10,01 %

Найбільші інвестиції цього фонду у компанії Microsoft Corp., Visa Inc., Procter & Gamble Co., Walmart Inc., Johnson & Johnson, McDonald’s Corp. тощо. 

iShares Select Dividend Index (DVY)

IShares Dow Jones Select Dividend ETF володіє акціями 100 компаній, які підвищували свої дивіденди протягом останніх п’яти років. Акції для інвестування відбираються за розміром дивідендної дохідності, темпом зростання дивідендів на акцію та коефіцієнту виплати дивідендів. Фонд відстежує індекс Dow Jones US Select Dividend.

Характеристики ETF-фонду станом на березень 2020 року:

 • Дивідендна дохідність – 5,08 % річних
 • Комісії – 0,39 %
 • Активи під управлінням – 12,25 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 10,01 %

Значущі позиції даного фонду – компанії AT&T Inc., QUALCOMM Inc., Dominion Energy Inc., Philip Morris International Inc., Entergy Corp. та інші. 

 

iShares Core High Dividend (HDV)

iShares Core High Dividend відстежує інвестиційні результати індексу Morningstar® Dividend Yield Focus IndexSM, в який входять 75 розвинутих компаній США. Перевага віддається компаніям із сильними фінансовими показниками та низьким рівнем боргів.

Характеристики ETF-фонду станом на березень 2020 року:

 • Дивідендна дохідність – 4,63 % річних
 • Комісії – 0,08 %
 • Активи під управлінням – 5,57 млрд. $
 • Середньорічна дохідність з моменту заснування у квітні 2011 року – 9,49 %

Найбільші компанії, що входять до фонду: AT&T Inc., Johnson & Johnson, Verizon Communications Inc., Exxon Mobil Corporation, Pfizer Inc., Chevron Corporation тощо. 

Варто зазначити, що понад 60 % капіталу фонду зосереджено лише в 10 компаніях, тому для інвесторів, які шукають широку диверсифікацію та менші ризики, цей ETF може не підійти.

SPDR S&P Dividend (SDY)

SPDR S&P Dividend ETF – один з кращих індексних дивідендних фондів, який інвестує в акції 112 компаній, відомих як «дивідендні аристократи». В цей біржовий фонд відбираються компанії з індексу S&P Composite 1500 з найвищими дивідендними виплатами. Дивідендні аристократи – це компанії, які збільшували дивіденди щороку протягом щонайменше 20 років, забезпечуючи інвесторам стабільний грошовий потік. Цей ETF відстежує індекс S&P High Yield Dividend Aristocrats.

Характеристики фонду станом на березень 2020 року:

 • Дивідендна дохідність – 2,73 % річних
 • Комісії – 0,35 %
 • Активи під управлінням – 14,04 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 9,51 %

У даному фонді найбільші позиції посідають компанії AbbVie Inc., AT&T Inc., Amcor PLC, Exxon Mobil Corporation, People’s United Financial Inc та інші.

Читайте також: 4 кращі ETF-фонди для інвестування в технологічні компанії.

 

Роль дивідендних ETF-фондів в портфелі інвестора

Інвестування у дивідендні біржові фонди дає змогу отримувати стійкий грошовий потік та захист від інфляції. Однак дивіденди не є гарантованими. Компанія може їх зменшити або припинити виплачувати будь-коли – наприклад, під час економічного спаду, внаслідок якого її прибутки можуть знизитись. Зазвичай в періоди економічних криз ціна акцій також знижується, що може зменшити вартість капіталу, який інвестується у фонд.

З цієї причини інвестиції в дивідендні ETF-фонди повинні бути частиною диверсифікованого портфеля, який розроблений для досягнення конкретних фінансових цілей інвестора з врахуванням терміну інвестування та його толерантності до ризику.

 

  Підписуйтесь на наші розсилки

  В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


  Recommended Posts