Фото xb100 / Freepik

Інвестиції – одне з найліпших вкладень ваших коштів, особливо в акції компаній, які виплачують дивіденди. Кращі компанії для інвестицій – це компанії, які стабільно підвищують виплати дивідендів як в хороші, так і в не найкращі часи на фондових ринках.

Бен Рейнольдс із Sure Dividend поділився своїм списком ТОП-10 акцій для вічного володіння, по яким ви будете отримувати стабільно зростаючі дивідендні виплати. Ми пропонуємо ознайомитись з цим списком, адже кожна компанія гідна уваги, оскільки це високоякісний бізнес із тривалою історією.

Коли ми володіємо частиною акцій успішних бізнесів із бездоганним менеджментом, найкращим варіантом для нас є володіти ними вічно

(Уоррен Баффет)

Звісно, не потрібно одразу купувати акції компаній з даного списку. Спочатку необхідно провести детальний аналіз кожної компанії й визначити правильний момент для покупки. Для кожної окремої компанії даються рекомендації, коли купувати акції або додавати до свого списку для можливих інвестицій.

Отже, не всі акції з цих 10-ти можна придбати зараз. Проте інвесторам слід постійно за ними стежити. Якщо ці акції неможливо купити сьогодні, у цій статті ви дізнаєтеся, коли саме це можна буде зробити.

Акції у вічне володіння #1: Johnson & Johnson

Johnson & Johnson (JNJ) – це, напевне, єдині безпечні акції з наявних на ринку. Це одна з лише двох компаній рейтингу AAA від Standard & Poor’s (Microsoft – друга).

Johnson & Johnson було створено у 1886 році. Сьогодні компанія має ринкову капіталізацію у $352 млрд, що робить її найбільшою публічною компанією з охорони здоров’я у світі.

Компанія також виплачувала зростаючі дивіденди щороку, починаючи з 1972, адже протягом 46 років дивіденди зростали. Приголомшує той факт, що більше 30 років поспіль зростає щорічний скоригований прибуток на акцію. Нам не траплялося жодної компанії, яка мала хоча б приблизно такий приріст прибутку. Стабільність Johnson & Johnson надзвичайна.

Її успіх та стабільність забезпечуються диверсифікацією бізнесу. Johnson & Johnson діє у 3-х великих сегментах:

 • Фармацевтика
 • Медичні прилади
 • Споживчі товари

Картинка наведена нижче ілюструє скориговані неоподатковані прибутки на акцію у кожному з сегментів за другий квартал.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Сегмент споживчих товарів Johnson & Johnson керує найвідомішими марками у позабіржовій охороні здоров’я. Серед брендів компанії: Listerine, Band-Aid, Tylenol, Zyrtec, Benadryl, Aveeno та Motrin.

Сегмент медичних приладів компанії покриває широкий спектр обладнання, що використовується у медицині. Потужним двигуном росту у цьому сегменті виступають новітні технології, які просувають нове (та більш дороге) медичне обладнання. Найприбутковішою у сегменті є ортопедія.

Нижче наведено доходи від найприбутковіших препаратів фармацевтичного сегменту за перші 6 місяців фіскального (фінансового) 2018 року (в мільйонах):

 • Remicade: $2 709
 • Stelara: $2 402
 • Zytiga: $1 754
 • Ivega Sustenna: $1 416
 • Xarelto: $1 257
 • Imbruvica: $1 207

Коли купувати акції Johnson & Johnson

Johnson & Johnson – це втілення високоякісного бізнесу, але акції цієї компанії не потрібно купувати за будь-яку ціну…

Протягом останнього десятиріччя співвідношення ціни до прибутку (P/E) акцій Johnson & Johnson було в середньому 15.8. Акції компанії наразі торгуються при співвідношенні ціна-прибуток 16.1, базуючись на скоригованому прибутку від акції $8.12.

Johnson & Johnson наближається до рівня, що дозволяє скуповувати акції довгостроковим інвесторам. Ми вважали б за краще чекати, допоки акції будуть торгуватися на рівні або нижче свого історичного P/E, але згідно з поточними цінами купівля акцій цієї компанії потенційно можлива.

Акції у вічне володіння #2: Abbott Laboratories

Abbott (ABT) отримала звання Dividend Aristocrat, адже протягом 46 років її дивіденди постійно зростають.

Хоча Abbott не така велика як Johnson & Johnson, та все ж таки є одним із найбільших гравців на ринку охорони здоров’я. Її ринкова капіталізація складає $112 млрд. Компанію було засновано у 1888 році, і з того часу вона виросла до генерування продажів у розмірі близько $30 млрд на рік.

Abbott діє в 4-х сегментах:

 • Харчування
 • Діагностика
 • Великі фармацевтичні компанії
 • Медичні інструменти

Подана нижче ілюстрація – це загальний огляд сильних сторін та операційних сегментів компанії.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Важливо зазначити, що всі доходи від фармацевтичних компаній Abbott надходять із ринків, що розвиваються, а не з розвинених. Це надає сегменту сильних перспектив зростання.

Медичні інструменти – найбільший із сегментів компанії, і становить 37% від продажів за першу половину 2018 фінансового року. Такі сегменти як харчування та діагностика становили 24 та 25% продажів відповідно за той самий період. Фармацевтичні компанії – найменший серед сегментів Abbott, і складає лише 14% загального доходу компанії.

Abbott спромоглася виплачувати зростаючі дивіденди протягом такого терміну завдяки її диверсифікованій бізнес-моделі та міцній конкурентоспроможності.

Масштаби компанії дозволяють витрачати надзвичайно багато на дослідження та розробки (а також на поглинання інших компаній), що дає поштовх подальшому розвитку. Витрати на дослідження та розробки за останні 4 фінансових роки складають:

 • 2014 – $1,3 млрд
 • 2015 – $1,4 млрд
 • 2016 – $1,4 млрд
 • 2017 – $2,2 млрд

Коли купувати акції Abbott Laboratories

Без сумніву, Abbott Labs – це високоякісний бізнес, спроможний генерувати солідний ріст та постійно зростаючі дивідендні виплати у довгостроковій перспективі.

Середній P/E компанії не такий показовий як у Johnson & Johnson, адже Abbott Labs відбрунькувала велику частку бізнесу до AbbVie (ABBV) у 2013 році. Беручи до уваги те, що AbbVie створена на основі високоякісної бізнес-моделі Abbott Labs, ми вважаємо справедливим довгострокове P/E для компанії близько 19.

Сьогодні P/E у Abbott Labs складає 22.4, за даними очікуваного прибутку на акцію у $2.88 за 2018 рік. Як результат, ми віримо, що акції компанії вже торгуються вище своєї справедливої вартості. Інвестори мають купувати у довгострокове володіння акції, коли P/E компанії є нижчим за 19.

Акції у вічне володіння #3: 3M

Сьогодні 3M (MMM) – це, мабуть, єдиний безпечний та потужний виробник на ринку. Із ринковою капіталізацією у $121 млрд, його в індустріальному секторі випереджає лише Boeing (BA).

3M постійно зростала впродовж тривалого часу, починаючи з 1902 – року її заснування. До того ж компанія виплачувала зростаючі дивіденди щороку впродовж 60 років поспіль, а також постійні дивіденди впродовж більше 100 років.

Стабільності та успіху компанія 3M завдячує своїй орієнтованості на інновації шляхом досліджень та розробок. Впродовж фінансового 2017 року компанія витратила $2 млрд (що становить 6% від продажів) на дослідження та розробки. З інновацій компанія також виплачує дивіденди. 30% її прибутку приносять продукти, яких 5 років тому ще не існувало на ринку.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

На додачу до спрямованості до інновацій, 3М має досить диверсифікований виробничий профіль. Компанія діє у 5 сегментах. Відсотки від загального прибутку від основної діяльності компанії з кожного сегменту за першу половину фінансового 2018 року наведено нижче.

 • Індустріальний – 29%
 • Електроніка та енергетика – 24%
 • Безпека та графіка – 19%
 • Охорона здоров’я – 18%
 • Споживчі товари – 10%

Диверсифікована бізнес-модель 3M допомогла компанії досягти вищих результатів впродовж рецесій, порівняно з іншими компаніями індустріального сектору. Протягом Великої рецесії прибутки 3M на акцію впали з $5.60 у 2007 до $4.52 у 2009 і відновились у 2010 році до небачених вершин. Не зважаючи на доволі скромні втрати прибутку з акції протягом Великої рецесії, компанія заробляла більше $1 млрд чистого прибутку як у 2008, так і у 2009 роках.

Коли купувати акції 3M

На жаль, за безпеку, зростання та якість 3M доводиться платити чималі гроші. Зараз акції 3M торгуються при P/E 19.4 на основі очікуваного у 2018 доходу $10.33 на акцію.

Історичний показник P/E за 10 років складає 17.2. 3M виглядає дещо переоціненою, зважаючи на співвідношення актуальних цін до історичного показника. Ми рекомендуємо інвесторам чекати, доки акції цієї високоякісної виробничої фірми торгуватимуться на рівні або нижче рівня історичного показника P/E, перш ніж вкладати активи або додавати до списку потенційних інвестицій.

Акції у вічне володіння #4: McDonald’s

McDonald’s (MCD), заснований у 1955 році, виріс настільки, що його можна вважати беззаперечним королем фаст-фудної індустрії. Важко переоцінити успіх McDonald’s порівняно з його конкурентами. Порівняння ринкової капіталізації компанії з її конкурентами дає уявлення про масштабність McDonald’s:

 • Ринкова капіталізація McDonald’s складає $126 млрд
 • Ринкова капіталізація його найбільшого конкурента Yum Brands (YUM) – $27 млрд

McDonald’s майже уп’ятеро більший за свого найближчого конкурента за показником ринкової капіталізації. Також у компанії блискуча історія дивідендів у ресторанному бізнесі з великим відривом, порівняно з конкурентами. McDonald’s виплачує зростаючі дивіденди з 1976 року.

Компанія має стійку до рецесій бізнес-модель, тому можна стверджувати: McDonald’s справді працює краще під час рецесій. Це відбувається завдяки тому, що люди мають тенденцію до заміни упродовж рецесій. Сім’я, яка за інших обставин надала б перевагу ресторану середнього рівня у так звані гарні часи, коли бракує коштів обирає McDonald’s. Прибутки компанії на акцію у період Великої рецесії наведено нижче.

 • 2007: $2.91
 • 2008: $3.67 (зріс на 26%)
 • 2009: $3.98 (зріс на 8%)
 • 2010: $4.60 (зріс на 16%)

За період з 2007 по 2010 прибуток на акцію McDonald’s зріс на 58%. Очевидно, що цей бізнес залишається стійким, навіть коли настають економічно несприятливі часи… Але він також має тенденцію до росту і впродовж сприятливих економічних циклів.

McDonald’s продає продукт, який ніколи не вийде з ужитку. Він процвітає в період рецесій та дає гарні результати протягом кожної частини економічного циклу. Також він дуже дружній до акціонерів завдяки чималим дивідендним виплатам та викупу акцій з обороту.

Коли купувати акції McDonald’s

McDonald’s є одним із найбезпечніших бізнесів для довгострокового володіння. Оцінка його акцій відповідна: McDonald’s торгується при P/E 21.1 на основі очікуваного у 2018 доходу на акцію.

Історичний показник P/E за 10 років складає 18. З огляду на якість McDonald’s, на його стійкість до рецесій та дружність до акціонерів, ми вважаємо більш доцільним показник P/E ближче до 20 для його акцій. Проте акції торгуються вище своєї справедливої вартості відповідно до поточних цін. Ми рекомендуємо інвесторам вважати акції McDonald’s потенційними для купівлі, коли вони торгуються при P/E 20, і точно вартими купівлі, коли показник 18 або нижче.

Акції у вічне володіння #5: Church & Dwight

Church & Dwight (CHD) було засновано у 1846, і відтоді компанія виросла до ринкової капіталізації у $13.7 млрд. Це робить її меншою за деяких гігантів у сфері виробництва продовольчих товарів. Ось декілька найбільших конкурентів компанії:

 • Procter & Gamble (PG) – $207 млрд ринкової капіталізації
 • Unilever (UL) – $168 млрд ринкової капіталізації
 • Colgate-Palmolive (CL) – $58 млрд ринкової капіталізації

Хоча Church & Dwight – не найбільший гравець у цій індустрії, компанія є однією з найуспішніших за останнє десятиріччя. До того ж вона керує багатьма брендами, які існуватимуть ще дуже довго та приноситимуть гарний прибуток незалежно від економіки загалом.

Первинним брендом компанії є Arm & Hammer. Church & Dwight розширилася з Arm & Hammer і зараз керує такими відомими брендами як Trojan, Orajel та OxiClean. Нижче наведена картинка ілюструє більше брендів компанії.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Church & Dwight дуже розумно задіяла власні бренди. Компанія водночас розширила кордони торгівлі та залучила ці грошові потоки для придбання інших якісних брендів. З 2008 по 2017 рік Church & Dwight збільшувала свій прибуток на акцію на 11.6% на рік. Ми очікуємо тривалого росту прибутків приблизно на 9% щороку.

Коли купувати акції Church & Dwight

Чи не єдиним недоліком Church & Dwight є оцінка компанії. Історичний показник P/E за останнє десятиріччя складає 21.5.

Очікують, що Church & Dwight згенерує прибуток на акцію $2.27 у 2018 році. З огляду на це, акції компанії торгуються нині з показником P/E 24.6, що виходить за межі її історичного показника.

Ми рекомендуємо потенційним інвесторам чекати падіння акцій Church & Dwight нижче історичного показника P/E 21.5, перш ніж купувати акції.

Акції у вічне володіння #6: Hormel

Hormel (HRL) було засновано у 1891 році, його ринкова капіталізація наразі складає близько $20 млрд. Протягом вражаючих 52 років поспіль дивіденди компанії ростуть, тому вона заслужено отримала звання Dividend King.

Прибуток на акцію Hormel протягом останніх 32 фінансових років зріс в 28 разів, що свідчить про тривалу міцність компанії.

Hormel є компанією з виробництва запакованих харчових продуктів та м’яса, яка діє у 4-х сегментах:

 • Продовольчі товари
 • Охолоджені харчові продукти
 • Jennie-O Turkey
 • Міжнародні та інші

На картинці нижче показано найбільш важливі бренди компанії.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

За першу половину фінансового 2018 року операційний прибуток по сегментам розподіляється так:

 • Продовольчі товари – 31% операційного прибутку
 • Охолоджені харчові продукти – 47% операційного прибутку
 • Jennie-O Turkey – 15% операційного прибутку
 • Міжнародні та інші – 7% операційного прибутку

За останні 6 місяців сегменти продовольчих товарів та охолоджених харчових продуктів були найбільш прибутковими. Сегмент Jennie-O Turkey сильно залежить від товарної ціни на індичку, адже Hormel має власні птахоферми з вирощування індиків. Ціни на цей продукт падають з огляду на надлишок, що у свою чергу знижує вигоду від сегменту.

Портфоліо бренду Hormel із запакованих харчових продуктів та м’яса є ядром конкурентної переваги компанії. Споживачі охоче заплатять більше, аби отримати продукти бренду, якому можна довіряти. Крім того індустрія запакованих харчових продуктів є стійкою до рецесій. Люди купують продовольчі товари незалежно від економічної ситуації.

Коли купувати акції Hormel

Акції Hormel торгувалися на середньому показнику P/E 18.4 протягом останнього десятиріччя. Ми оцінюємо його 10-річний історичний показник як такий, що майже дорівнює його реальній вартості.

Прогнозують, що Hormel згенерує $1.85 прибутку на акцію у фінансовому 2018 році. Це дорівнює P/E 20 за поточними цінами на основі очікуваних у 2018 прибутків на акцію. Сьогодні акції компанії Hormel здаються дещо переоціненими. Ми рекомендуємо інвесторам почекати з довгостроковими інвестиціями, доки акції не почнуть торгуватися на рівні або нижче свого історичного середнього P/E 18.4.

Акції у вічне володіння #7: Costco

Costco (COST) була заснована у Сіетлі у 1983 році. З того часу компанія виросла до генерування $139 млрд річного доходу та має ринкову капіталізацію у $99 млрд. Costco виплачує стрімко зростаючі дивіденди 14 років поспіль.

Costco працює перш за все у США, але має філіали у всій Північній Америці, Європі та Азії.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Хоча історія дивідендів Costco приголомшлива, її не можна порівнювати з багатьма старішими компаніями нашого списку. Все ж таки компанію названо Dividend Achiever (10+ років зростаючих дивідендів).

Визначальною у Costco є її феноменальна бізнес-модель.

Маржа Costco тонка, як лезо бритви. Здебільшого компанія керує своїми дисконтними магазинами, які ледь тримаються незбитковими, а заробляє гроші передусім завдяки річному членству. За перші три квартали фінансового 2018 року близько 71% операційного доходу надійшло від членських внесків.

Членській статистиці компанії можна позаздрити:

 • 90% коефіцієнт поновлення (надзвичайно високий)
 • 9 млн товарів домашнього господарства
 • 0 млн усього власників

Унікальна бізнес-модель Costco та спрямованість на передачу заощаджень своїм клієнтам є основою успіху компанії. Про її успішність свідчить те, що впродовж періоду з 2008 по 2017 рік прибуток на акцію зростав на 8.1% щороку, навіть за часів Великої рецесії 2009 року. У 2009 році акції компанії впали лише на 11%, що засвідчило про її стійкість в умовах скрутної економічної ситуації.

Коли купувати акції Costco

Costco має можливість розширюватись як у межах Сполучених Штатів, так і у всьому світі. Історія росту компанії продовжується. За останнє десятиріччя акції Costco торгувалися на середньому показнику P/E 23.8.

Інвестори прийняли до уваги міць та ріст компанії. Станом на сьогодні її акції торгуються при показнику P/E 31.3 на основі очікуваного у 2018 прибутку на акцію $7.10. Costco здається значно переоціненою. Ми рекомендуємо інвесторам серйозно вкладатися у Costco, коли акції компанії торгуватимуться на рівні або нижче свого історичного середнього показника P/E 23.8.

Акції у вічне володіння #8: Exxon Mobil

Exxon Mobil (XOM) – найбільша з-поміж нафтогазових корпорацій відкритого типу у світі, адже її ринкова капіталізація складає $331 млрд. Компанія збільшувала дивіденди щороку, починаючи з 1982 (найдовший період росту дивідендів в енергетичній галузі), та виплачувала постійні або зростаючі дивіденди щонайменше з 1956 року. Exxon Mobil є найбільшою серед нафтогазових магнатів.

З її приголомшливим рядом відокремлень, злиттів та поглинань, Exxon Mobil може відслідкувати свою історію аж до Рокфеллерового Standard Oil. Найбільша публічна нафтова компанія в світі, Exxon Mobil багато у чому є нащадком Standard Oil.

Історія зростаючих дивідендів Exxon Mobil особливо вражаюча з огляду на циклічність нафтової індустрії. Прибутки Exxon Mobil залежать від ціни на нафту. Компанія диверсифікувала свою бізнес-модель поміж видобуванням нафти, переробкою нафти та нафтохімічною галуззю, аби мати змогу підтримувати свої дивіденди навіть у період низьких цін на нафту.

Нафтовидобувна галузь Exxon Mobil є найбільшою з-поміж інших, коли ціна на нафту не дуже низька. Нафтовидобувна галузь займається пошуком родовищ та видобуванням нафти, переробна галузь – очищенням нафти, а нафтохімічна – виробництвом хімічної продукції. Картинка нижче показує доходи кожної з галузей компанії за останній квартал.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

З Exxon Mobil довгострокові інвестори мають один клопіт – майбутнє нафтогазової індустрії з огляду на поновлювані джерела енергії. Хоча останнім прогнозують зростання, увесь світ досі працює і, схоже, надалі працюватиме на нафті та газові. Адже добувати енергію з нафти вигідніше, ніж із вітру або сонця.

Наведений нижче графік показує очікуване побутове споживання енергії до 2040 року за даними U.S. Energy Information Administration.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Схоже, що нафта (та у більш широкому розумінні Exxon Mobil) продовжуватиме грати важливу роль у забезпеченні суспільства енергією ще десятки років.

Коли купувати акції Exxon Mobil

Прибутки на акцію Exxon Mobil циклічні та залежать від ціни на нафту. Як результат, вони не надто сприяють підвищенню показників компанії. На щастя, дивіденди Exxon Mobil напрочуд стабільні. Середній показник дивідендних доходів з 2008 по 2017 рік був 2.8%.

Сьогодні акційний дохід Exxon Mobil складає 4.3%. Акції компанії оцінено для купівлі за поточними цінами. Гарною відправною точкою купівлі акцій Exxon Mobil є показник 3%. Акції компанії є гідним варіантом для довгострокових інвесторів у енергетичну галузь за поточними цінами.

Акції у вічне володіння #9: Brown-Forman

Люди вживали алкоголь ще з давніх-давен – приблизно за 10 000 років до нашої ери. Заборони на алкоголь довели, що він має неабияке значення для американського суспільства. Існує кілька галузей промисловості, де алкогольна промисловість тримає міцну позицію.

Brown-Forman (BF-B) торгує насамперед міцними напоями. Деякими з найпопулярніших брендів компанії є Jack Daniels, Finlandia та El Jimador.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Brown-Forman було засновано у 1870 році з головним офісом у Луїсвілл, Кентуккі. Сьогодні ринкова капіталізація компанії складає $26 млрд та генерує більше $3 млрд з продажів на рік. Крім того Brown-Forman підвищувала дивідендні виплати впродовж 34 років поспіль.

Brown-Forman збільшувала прибуток на акцію на 8.2% щороку з 2009 по 2018 фінансовий рік. Таке зростання прийшло з малим ризиком; Brown-Forman показує гарні результати у будь-якому економічному середовищі. Brown-Forman спромоглася збільшувати прибутки на акцію щороку протягом Великої рецесії. Більш приголомшливим є той факт, що компанія генерувала постійні або зростаючі прибутки на акцію щороку, починаючи з 2002.

Подейкують, що Brown-Forman стрімко зростатиме у майбутньому. Компанія вийшла на міжнародний рівень, тож очікують її ріст і на ринках, що розвиваються. Brown-Forman здатна задіяти свої знакові бренди (особливо Jack Daniels) для подальшого росту. І позаяк компанія торгує продуктом, який у довгостроковій перспективі не втратить попиту, адже ризик його моральної застарілості дуже незначний.

Коли купувати акції Brown-Forman

Хоча Brown-Forman є чудовим бізнесом, його акції часто торгуються за завищеною економічною оцінкою. Середній історичний показник P/E за останнє десятиріччя складає 24.6. Останнього разу середньорічний P/E був нижчим за 20.0 у 2010 році.

У деяких випадках інвестори мають платити за рідкісне поєднання росту, безпечності та дружнього до інвесторів менеджменту. Ми рекомендуємо починати думати про інвестиції у Brown-Forman, коли акції компанії торгуються нижче свого середнього історичного P/E 24.6. Це надійний варіант інвестицій, коли показник співвідношення ціна-прибуток нижчий за 20.

Враховуючи очікуваний у 2019 році прибуток на акцію $1.80, сьогодні акції Brown-Forman торгуються при P/E 29.7. Акції компанії здаються значно переоціненими за поточними цінами.

Акції у вічне володіння #10: Kimberly-Clark

Kimberly-Clark торгує одноразовими брендовими споживчими товарами. З-поміж найвідоміших брендів компанії: Viva, Kleenex, Scott, Depend, Kotex, Cottonelle і Huggies.

Вражає той факт, що продуктами компанії користуються 25% людей у світі. Продукти Kimberly-Clark продаються у більш ніж у 175 країнах світу. Саму компанію було засновано у 1875, і відтоді вона виросла, досягнувши ринкової капіталізації у $41 млрд з щорічними продажами більше $18 млрд.

Kimberly-Clark діє у трьох сегментах: засоби особистої гігієни, споживчі серветки та K-C Professional. Картинка нижче дає огляд кожного з сегментів.

Топ-10 дивідендних акцій для придбання у вічне володіння

Kimberly-Clark є напрочуд стабільним бізнесом. Це підтверджує постійне зростання дивідендів протягом 46 років поспіль.

Також Kimberly-Clark відносно стійка до рецесій. Компанію спіткало лише незначне падіння прибутку на акцію з 2007 по 2008 рік (з $4.25 до $4.06), а потім прибуток на акцію виріс до $4.52 (до певного часу) у 2009, впродовж найгіршого періоду Великої рецесії.

З 2009 по 2017 рік Kimberly-Clark розчарувала інвесторів, тому що спромоглася підвищити прибуток на акцію лише на 4.1% в рік протягом цього періоду. Разом із тим, у 2015 році ріст прискорився, і компанія очікує 7.5% скоригованого зростання прибутку на акцію у фінансовому 2018 році.

Коли купувати акції Kimberly-Clark

Kimberly-Clark має середній історичний P/E за останнє десятиріччя близько 18. Ми віримо, що для Kimberly-Clark показник 18.0 є близьким до її справедливої вартості.

Компанія очікує приріст прибутку на акцію на $6.70 у фінансовому 2018 році. За поточними цінами, остання цифра відповідає співвідношенню ціна-прибуток 17.4. Тож компанія Kimberly-Clark є потенційним об’єктом для інвестицій за поточними цінами, адже її акції торгуються трохи нижче свого середнього історичного показника ціна-прибуток.

Висновки

Інвестуючи у високоякісний бізнес за справедливу або кращу ціну, залишається лише чекати, доки цей бізнес примножить ваші статки.

Усі 10 компаній з цієї статті виплачують дивіденди та здатні з часом виплачувати зростаючі дивіденди. Це дає додаткову користь від зростаючого потоку доходів.

Незважаючи на те, що акції не всіх перелічених компаній можна придбати сьогодні, вони заслуговують на місце у списку кожного довгострокового інвестора, коли вони торгуються за справедливими або кращими цінами.

Якщо у вас виникли питання по інвестуванню в акції американських компаній, ви можете поставити їх тут.

  Підписуйтесь на наші розсилки

  В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


  Recommended Posts