Попри високу волатильність та корекцію фондових ринків у вересні, 3-й квартал завершився із позитивними результатами для наших клієнтів. Наводимо середню дохідність в залежності від типу портфеля:

 • Агресивний  +6,82 %.
 • Помірний  +7,06 %.
 • Консервативний  +1,54 %.

Варто відзначити, що розподілення портфелів на типи досить умовне. Наприклад, розподілення активів 70 % в акціях та 30 % в облігаціях для одного інвестора може бути агресивним, а для іншого помірним, тут все індивідуально.

Частка облігацій в агресивних портфелях коливається від 9 % до 21 %, причому в основному це облігації країн, що розвиваються, та корпоративні облігації США. Частка нерухомості знаходиться в межах 10 % – 19 %, акцій – відповідно, від 60 % до 77 %. В агресивних портфелях більша частка акцій країн, що розвиваються, та компаній з малою капіталізацією в порівнянні з помірними портфелями. 

В портфелях із помірним ризиком доля облігацій знаходиться в межах від 19 % до 40 %, причому в основному це державні облігації розвинутих країн. Частка нерухомості знаходиться в межах 9 % – 14 %, акцій – відповідно, від 51 % до 67 %.

Що стосується консервативного портфеля, то в ньому 40 % акцій та 60 % облігацій.

Крім того, деякі наші клієнти інвестують в секторальні фонди, зараз це в основному фонди охорони здоров’я, також ми придивляємось до інвестицій в космос та у воду. Зазвичай сумарна частка секторальних фондів в портфелях не перевищує 15 %. Основу ж портфелів складають переважно індексні фонди широкого ринку.

Результати окремих фондів

В 3-му кварталі індекс S&P 500 оновив свій історичний максимум, після чого у вересні на корекції втратив частину своєї дохідності. В підсумку ETF-фонд iShares Core S&P 500 ETF, який відстежує цей індекс, закінчив квартал з дохідністю +9,02 %. А кращими фондами були фонд акцій росту Morgan Stanley Global Opportunity з результатом +18,37 % та фонд акцій країн Азії, за винятком Японії, Schroder International Asian Opportunities з результатом +11,64 %. 

Дещо слабші результати в цьому кварталі показала нерухомість. Так, ETF-фонд нерухомості США Vanguard Real Estate закінчив квартал з результатом +1,31 %, а взаємний фонд глобальної нерухомості Janus Henderson Horizon Global Property показав дохідність +3,92 %.

Серед облігацій очікувано найменшу дохідність показав низько ризикований та широко диверсифікований ETF-фонд облігацій США інвестиційного рівня +0,4 % (iShares Core US Aggregate Bond ETF), а відповідно, найвищу – фонд високодохідних корпоративних облігацій США +3,49 % (PIMCO US High Yield Bond).

Сумарно наші клієнти інвестують в понад 20 різновидів як взаємних, так і ETF-фондів, тому наводимо результати основних із них. 

Фонди облігацій:

 • iShares Core US Aggregate Bond ETF +0,4 %
 • PIMCO Global Bond Fund +1,86 %
 • PIMCO US High Yield Bond +3,49 %
 • BlackRock Asian Tiger Bond +2,47 %
 • iShares J.P. Morgan USD Emerging Markets Bond ETF +2,43 %

Фонди акцій:

 • iShares Core S&P 500 ETF +8,95 %
 • Schroder International Asian Opportunities +11,64 %
 • MFS European Value +7,54 %
 • Vanguard High Dividend Yield ETF +3,63 %
 • Vanguard FTSE Emerging Markets ETF +10,24 %
 • Schroder Global Smaller Companies +5,79 %
 • Morgan Stanley Global Opportunity Fund +18,37 %

Фонди нерухомості:

 • Vanguard Real Estate ETF +1,31 %
 • Janus Henderson Horizon Global Property +3,92 %

Наша філософія інвестування

В Capital System Group ми орієнтуємось на довгострокові інвестиції з використанням переважно індексних фондів (ETF та взаємних фондів) для створення глобально диверсифікованих портфелів.

Ми вважаємо, що диверсифікація – найкраще рішення для зниження ризику інвестиційного портфеля. Тому віддаємо перевагу широкому інвестуванню в бажані класи активів переважно через індексні фонди з низькими витратами.

Також ми вважаємо, що кожен інвестор унікальний. Він унікальний не тільки своїми фінансовими цілями, яких прагне досягти через інвестування, а й розміром свого капіталу, віком, професією, фазою життя, освітою, горизонтом інвестування, ставленням до ризику тощо. 

Тому такому інвестору потрібен унікальний портфель, який буде найбільше відповідати його профілю та цілям. Наша мета полягає в тому, щоб створити такий портфель, і щоб він добре функціонував за будь-яких ринкових умов.

Отримати консультацію по інвестиціях або залишити заявку на розробку свого індивідуального портфеля можна тут.

Фото на обкладинці: Markus Spiske on Unsplash.

  Підписуйтесь на наші розсилки

  В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


  Recommended Posts