Skip to content

Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

Без залежності від держави та економіко-політичної ситуації в країні

Зараз на хвилинку відстороніться від того, ким Ви працюєте, скільки грошей заробляєте та який соціальний статус маєте.

Уявіть на хвилинку, що Ви уже на пенсії, і тепер не важливо, який був у вас дохід раніше. Зараз у вас є тільки державна пенсія в розмірі 2 000 грн, і вам необхідно прожити на ці кошти цілий місяць.

Чи зможете ви оплатити комунальні послуги, які, до речі, з кожним роком ростуть у ціні? А як що до їжі? Чи зміниться Ваш раціон після виходу на пенсію? А одяг? Тримайте у голові цю суму і подумайте про медикаменти та медичне обслуговування, які вам точно стануть у нагоді. Подумайте про своїх рідних та близьких вам людей. Чи хотіли б ви мати можливість допомагати їм фінансово за необхідності?

Зважте потенційні витрати на життя і подумайте, чи вистачить державної пенсії, щоб їх покрити?  Якщо ні, то чи доведеться вам розраховувати на фінансову підтримку від близьких вам людей? І чи не допомагатимуть вони вам у шкоду власному забезпеченому майбутньому?

Що потрібно робити, щоб створити для себе та своєї сім’ї забезпечене майбутнє? В які інструменти інвестувати свої кошти?

Зробіть перший крок уже сьогодні

Поговоріть з експертом, щоб підібрати фінансовий інструмент для накопичень саме для вас

Інструменти за допомогою яких можна створити пенсійні накопичення

 • Інвестиційне страхування (unit-linked)
 • Недержавні пенсійні фонди (НПФ)
 • Накопичувальне страхування життя

Інвестиційне страхування (unit-linked)

Це продукт, який об’єднує інвестування в зарубіжні пайові фонди зі страхуванням життя на випадок смерті. Тобто вам надається можливість самостійно розпоряджатись своїми активами, які формуються протягом тривалого періоду часу. А у разі смерті спадкоємці отримають накопичення +1% до них.

Як робити внески та отримувати виплати?

Інвестиційне страхування (unit-linked)

Внески

Розмір регулярних внесків – від 100 $ на місяць (можна вносити раз на місяць, квартал, півроку або раз на рік) та від 10 000 $ при одноразовому внеску. Внески можна робити наступним чином:

Безкоштовне списання внесків із пластикових карт;

Банківський перевод.

Інвестиційне страхування (unit-linked)

Виплати

По закінченню дії програми ваші активи продовжують працювати і приносити інвестиційний дохід. За бажанням, ви можете зняти всю суму відразу або замовити дебетну пластикову картку, яка буде прив’язана до вашого акаунту, і ви зможете безперешкодно користуватись вашими коштами в будь-якій точці світу.

Куди та як інвестуються гроші

При відкритті програми кошти інвестора вкладаються в міжнародні пайові фонди, які знаходяться під управлінням інвестиційних компаній зі світовими іменами – такими, як Fidelity, BlackRock, Franklin Templeton Investments, Alliance Bernstein та інші. Причому вам для вибору дається більше 120 перевірених часом фондів, які вкладають кошти інвесторів в облігації, акції, дорогоцінні метали, окремі сектори економіки та певні країни чи регіони.

Купувати фонди та ребалансувати свій інвестиційний портфель ви можете через особистий онлайн-кабінет, де також відображаються всі ваші внески та вся необхідна інформація по вашому рахунку.

Особливості та переваги створення накопичень за допомогою unit-linked

Інвестиційне страхування (unit-linked)

Особливості

 • Оскільки ви самі розпоряджаєтесь своїми інвестиціями, то інвестиційний дохід не гарантований.
 • Накопичувальні програми розраховані на 5, 10, 15, 20 і 25 років.
 • Можливі безкоштовні часткові зняття коштів з інвестиційного рахунку або повне дострокове закриття програми з викупною сумою (штрафними санкціями, які розраховуються в кожному індивідувальному випадку) лише в перші 15 років дії програми.
Інвестиційне страхування (unit-linked)

Переваги

 • Накопичення створюються в твердій валюті (USD, EUR чи GBP) і, відповідно, захищені від знецінювання гривні та від економіко-політичної ситуації в Україні.
 • Відсутність податків при накопиченні. За умови зняття повної суми накопичень і репатріації її на територію України потрібно буде сплатити податок на доходи.
 • 100% захист інвестованих коштів у випадку банкрутства компанії.
 • Накопичена сума передається у спадок.

З’явились питання? Ми тут щоб допомагати вам

Скільки можна накопичити?

Отже, скільки ж можна накопичити, використовуючи продукт unit-linked? Припустимо, що у 25 років ви відкрили накопичувальну програму з мінімальним внеском в 100 $. На заслужений відпочинок ви плануєте вийти в 60 років, тобто на створення забезпеченої старості у вас є 35 років. Припустимо, що ви хочете отримувати додатково 500 $ щомісяця до своєї державної пенсії, враховуючи інфляцію в доларах, яка в середньому складає 2% на рік. ваші 500 $ сьогодні перетворяться на 1 000 $ через 35 років. Таким чином, при середньому рості активів у 8% річних до 60 років ви накопичите близько 210 000 $ – солідна сума, погодьтесь. Йдемо далі. Починаючи з 60 років ви будете отримувати додатково до своєї державної пенсії 1 000 $ щомісяця, а накопичених активів з такими виплатами вам вистачить до 109 років життя, плюс – на вашому рахунку залишиться понад 450 000 $, які можуть отримати ваші спадкоємці.

Інвестиційне страхування (unit-linked)

Щоб отримати ваш персональний розрахунок накопичень, заповніть форму

  Недержавні пенсійні фонди (НПФ)

  Через недержавний пенсійний фонд можна здійснювати накопичення для забезпечення додаткових недержавних пенсійних виплат. Для вкладника відкривається індивідуальний пенсійний рахунок, на який ви робите внески. Внесені кошти через компанії з управління активами інвестуються в українські фінансові інструменти. Після досягнення пенсійного віку ви розпочинаєте отримувати додаткову пенсію з ваших накопичень, а залишок коштів продовжує генерувати дохід.

  Як робити внески та отримувати виплати?

  Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

  Внески

  Немає вимог до мінімальної суми внесків та їх періодичності – тобто ви самі можете визначати їхній розмір та періодичність. Також відсутні мінімальний термін участі, обов’язкові платежі та штрафи.

  Внески можна робити у касі банку або автоматичним списанням з банківського рахунку чи картки.

  Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

  Виплати

  Пенсійні виплати розпочинаються не раніше, ніж за 10 років до пенсійного віку. Можлива одноразова виплата, але лише при невеликій сумі накопичень (менше, ніж 82 380 грн.). Ви самі визначаєте, на який період часу буде виплачуватись додаткова пенсія, але не менше 10 років, а також її періодичність.

  Куди та як інвестуються гроші

  Валюта інвестування – українська гривня. Компанії з управління активами (КУА) інвестують кошти вкладників, в основному, в депозити українських банків та в державні облігації.

  Відстежувати стан своїх накопичень ви зможете онлайн, а також щороку будете отримувати виписку про стан рахунку та результати роботи за рік.

  Особливості та переваги створення накопичень за допомогою НПФ

  Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

  Особливості

  • Інвестиційний дохід не гарантовано, все залежить від управляючої компанії.
  • Розірвати договір можливо, але вже внесені кошти залишаються до пенсійного віку.
  • Відсутність податків при накопиченні за умови, що сума щомісячних внесків не перевищує 2 240 грн. (станом на 2017 рік). Виплати оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.
  Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

  Переваги

  • Немає вимог щодо мінімальних внесків та їх періодичності – відповідно, ви можете вносити як 50 грн., так і 5 000 грн.
  • Є можливість перевести кошти в інший фонд як під час накопичень, так і під час виплат.
  • Накопичені кошти передаються у спадок.

  З’явились питання? Ми тут щоб допомагати вам

  Скільки можна накопичити?

  Давайте подивимось, скільки коштів додатково ви можете отримувати до своєї державної пенсії за допомогою накопичень із недержавних пенсійних фондів.

  Для розрахунку візьмемо щомісячний внесок в розмірі 820 грн., що дорівнює ЄСВ в 2018 році. Період накопичення складає 35 років: наприклад, ви відкрили програму в 25, а на пенсію плануєте піти в 60 років. Середня дохідність ТОП 5 НПФ по капіталізації з 2010 по 2017 рік склала близько 12% річних, на неї ми й будемо спиратись у своїх розрахунках. Отже, через 35 років планомірних накопичень ви отримаєте 4 457 277 грн. При тривалості пенсійних виплат протягом 30 років ви додатково до державної пенсії будете отримувати в середньому 106 304 грн. на місяць. А загальна сума виплат за цей період складе 38 269 548 грн.

  Суми виглядають значними. Тільки уявіть, що ви сьогодні отримуєте пасивний дохід понад 100 тис. грн. щомісяця.

  Проте тут є декілька моментів, які потребують уточнень. Момент перший: ці розрахунки будуть справедливими, якщо ви дотримувались дисципліни і регулярно та планомірно інвестували 820 грн. щомісяця протягом 35 років. Момент другий, який є критичним, – інфляція. За даними МВФ, інфляція в Україні з 2010 по 2017 рік склала трохи більше 13%. Оскільки середня дохідність НПФ складає 12% щороку, а інфляція – 13%, то виникає справедливе питання: чи збережуть мої накопичення купівельну спроможність через 35 років? Тому при виборі НПФ також потрібно звертати увагу на те, чи випереджає його дохідність інфляцію.

  Розрахунок накопичень – питання суто індивідуальне, тому щоб зрозуміти, скільки конкретно ви зможете накопичити, радимо скористатись формою нижче.

  Щоб отримати ваш персональний розрахунок накопичень, заповніть форму

   Накопичувальне страхування життя

   По суті, це поліс страхування життя з можливістю накопичення коштів для індивідуальної незалежної пенсії, навчання дитини й т.п. За програмою страхування ви отримаєте гарантований дохід в розмірі 4% річних у гривні, а також можете розраховувати на додатковий негарантований дохід, який залежить від інвестиційної діяльності страхової компанії. При цьому між клієнтами розподіляється 85% прибутків, а решту забирає страхова компанія для покриття своїх витрат та свого прибутку.

   Як робити внески та отримувати виплати?

   Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

   Внески

   Загалом, вимоги до мінімальних внесків відсутні, проте технічно деякі страхові компанії встановлюють мінімальну вартість полісу на рівні 4 000 – 5 000 грн. на рік. Оплату по полісу можна вносити раз на квартал, півроку або рік.

   Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

   Виплати

   Після закінчення дії програми страхування ви можете забрати всю накопичену суму або укласти додатковий договір на виплату пенсії (пенсійний ануїтет).

   Куди та як інвестуються гроші

   Валюта договору – українська гривня, іноді – долар США або євро. В залежності від інвестиційної стратегії, страхові компанії можуть інвестувати кошти вкладників в такі інструменти, як банківські влади, нерухомість, акції, облігації, цінні папери емітовані державою, банківські метали та інше.

   Особливості та переваги створення накопичень за допомогою unit-linked

   Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

   Особливості

   • Гарантовано лише 4% інвестиційного доходу, все інше залежить він інвестиційної стратегії страхової компанії.
   • Можливо розірвати договір, але кошти повертаються із штрафними санкціями (викупна сума, яка розраховується в кожному індивідуальному випадку).
   • Термін дії програми від 10 років.
    
   Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

   Переваги

   • Відносно низькі мінімальні внески – від 4 000 грн. щороку.
   • Після закінчення дії програми можна оформити довічний пенсійний ануїтет.
   • Дозволяє покрити окремі ризики по здоров’ю та повної втрати непрацездатності.
   • Накопичені кошти передаються у спадок.

   З’явились питання? Ми тут щоб допомагати вам

   Скільки можна накопичити?

   Оскільки накопичення за допомогою страхування життя – це питання індивідуальне, то тут ми наведемо середньостатичний приклад. Якщо ви хочете дізнатись, скільки конкретно ви зможете накопичити, радимо скористатись формою нижче.

   Отже, ви свідома людина і розумієте, що у питанні забезпечення себе пасивним доходом після відходу від справ на державу покладатись марно, тому у віці 25 років вирішили відкрити програму накопичувального страхування життя. Також ви все обдумали й вирішили, що, мабуть, в 60 років захочете отримувати пасивний дохід від накопичених коштів, тобто термін дії програми складає 35 років. Розмір щорічного внеску складає 8000 грн., тобто близько 670 грн. щомісяця.

   Після закінчення дії програми ви гарантовано отримаєте 213 141 грн., а також можете розраховувати на додатковий інвестиційний дохід (ДІД) в розмірі 794 044 грн., що у даному випадку складає 12% річних. На діаграмі, яка розміщена нижче, другий стовпчик відображає суму гарантованого та додаткового доходу, що разом складають 1 007 185 грн. Крім цього, ви можете додатково сплачувати внески до спеціального фонду індексації (СФІ) на основі прогнозованого річного індексу інфляції, що у даному випадку складає 7% або 560 грн. щороку. У цьому випадку ви можете додатково розраховувати на 1 148 923 грн. доходу з цього фонду. Отже, разом накопичення через 35 років дії програми складатимуть орієнтовно 2 156 108 грн. (дивіться діаграму нижче).

   Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

    

   Після закінчення дії накопичувальної програми страхування життя ви маєте можливість отримати всю накопичену суму відразу або самостійно обрати спосіб отримання виплат. Також ви можете укласти договір про ануїтет (фінансові виплати через однакові проміжки часу). У випадку довічного ануїтету ви будете отримувати щомісяця по 4 774 грн. або 10 220 грн., якщо будете робити додаткові внески в спеціальний фонд індексації.

   Щоб отримати ваш персональний розрахунок накопичень, заповніть форму

    Що ви отримаєте працюючи з нами

    Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

    Сплануєте свій вихід на пенсію

    Завдяки правильному плануванню ви зможете досягти поставлених цілей і отримати прогнозований результат. З нами ви складете свій індивідуальний фінансовий план та розпочнете втілювати його у життя.

    Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

    Необхідні фінансові інструменти

    Від вибору того чи іншого фінансового інструменту залежить кінцевий результат – отримаєте ви бажаний пасивний дохід на пенсії чи ні. Ми враховуємо кожну ситуацію окремо і підбираємо фінансові інструменти в залежності від ваших потреб.

    Забезпечте собі достойний рівень життя на пенсії

    Актуальну і чітку інформацію

    Ми постійно відслідковуємо ситуацію на фінансових ринках, а також зміни в пенсійному законодавстві. Працюючи з нами, ви будете отримувати всю необхідну інформацію для прийняття правильних інвестиційних рішень.

    Проконсультуйтесь з експертом

    Просто заповніть та надішліть форму, а ми зв’яжемось з вами, щоб обговорити ваші варіанти

     Заповніть і відправте форму, а ми зв’яжемось з вами, щоб відповісти на ваші питання