Фото: siemens.com

Доволі часто інвестори занадто акцентують увагу на короткостроковій перспективі, не зважаючи на довгострокові тенденції, які в кінцевому підсумку мають більше значення для їхнього портфеля.

Безсумнівно, було важко ігнорувати нещодавні баталії навколо припинення роботи уряду США. І так, складно бути байдужими до волатильності біткойну. Проте найкращі можливі інвестиції ґрунтуються на глобальній картині трендів, а не на миттєвих тенденціях.

Таке інвестування у мегатренди, в якому інвестори йдуть за довготривалими, багаторічними тенденціями, вимагає передбачення й терпіння. Однак якщо все зробити правильно, успіх може вразити уяву. Найкращий спосіб для інвесторів отримати значний прибуток – це використання потужних змін у світовій економіці, які не залежать від звичайних коливань ринку.

Широке впровадження нових технологій або фундаментальні зрушення у демографії, в своєму кінцевому результаті, не залежать від споживчої довіри або ВВП. Вони відбуваються внаслідок впливу більш значних сил, і в результаті можуть протистояти тенденціям, пануючим на Волл-стріт.

У 2018 році, схоже, був даний старт декільком подібним мегатрендам. Нижче дізнаєтесь, як інвестувати в них.

Індустріальна автоматизація

У XXI столітті робочі місця в промисловості у американців вже забирають не низькооплачувані працівники з Китаю. Тепер їх забирають роботи.

Просто погляньте на виробника First Solar, який фактично підрізає дешеві китайські панелі своїми ще більш дешевими сонячними батареями, виробленими в Огайо. Це стало можливим у значній мірі завдяки нещодавньому звільненню сотень робітників внаслідок цілковитої автоматизації процесу виробництва. За словами генерального директора компанії, First Solar зараз знаходиться у більш конкурентному становищі, ніж будь-коли.

Ми можемо вважати аморальним скорочення робочих місць, до якого призводить роботизація, проте як інвесторам нам було б доцільніше просто прийняти цей мегатренд і отримати з нього прибуток. Тобто інвестувати в найбільших гравців на полі автоматизації – таких, наприклад, як  Rockwell Automation або Siemens AG.

Для тих же, хто хоче зробити ставку на більш диверсифікований інвестиційний портфель, який включав би не лише великі фірми, але й менші й вузькогалузеві робототехнічні компанії, варто звернути увагу на Robo Global Robotics and Automation Index ETF. Фонд ROBO – це хороший портфель акцій близько 90 компаній з усього світу, включаючи середні й малі. За останні 12 місяців його зростання склало близько 50%, що свідчить про потенціал прибутковості цього мегатренду в перспективі.

Інвестиції у ці 5 мегатрендів окупляться і без зростаючого ринку

На рисунку показана структура фонду Robo Global Robotics and Automation Index ETF. Джерело: etf.com

Старіюче суспільство

Старіння Америки – об’єкт пильної уваги суспільства, враховуючи загальновідомий факт, що протягом наступних чотирьох десятиріч число американців у віці від 65 років і старше подвоїться й становитиме близько 100 мільйонів. І США тут не виняток – прогрес сучасної медицини та зростання життєвого рівня ведуть до підвищення очікуваної тривалості життя по всьому світові. Особливо це стосується таких країн як Японія, Швейцарія та Австралія, де на сьогодні тривалість життя населення довша, ніж в США.

Ця тенденція не є абсолютно новим явищем – очікувана тривалість життя росте вже досить давно, а майбутнє зрушення було передбачене багатьма демографами. Однак саме у 2018 році досягає свого переломного моменту демографія важливого ключового покоління – наймолодшої ​​групи «бебі-бумерів» (середини 50-х років).

Є багато способів зіграти на цій тенденції шляхом інвестицій в охорону здоров’я. Але краще, напевне, поєднувати вклади у великі і перевірені часом фармацевтичні бренди та перспективні компанії, зайняті дослідженням принципово нових методів лікування хвороб, притаманних старості.

У першій категорії найбільш привабливими є лідер в галузі діабету Novo Nordisk і гігант серцево-судинної та респіраторної фармакології Gilead. Що ж до компаній, які працюють над лікуванням раку і хвороби Альцгеймера, то варто звернути увагу на SPDR S&P Biotech ETF із їхнім диверсифікованим портфелем акцій невеликих біотехнологічних проектів.

Інвестиції у ці 5 мегатрендів окупляться і без зростаючого ринку

На рисунку показана структура фонду SPDR S&P Biotech ETF. Джерело: etf.com

Безпілотні автомобілі

Початок 2018 року ознаменувався ще одним заголовком, песимістичним з точки зору безпілотних транспортних засобів. Автомобіль Tesla, рухаючись на автопілоті по каліфорнійському шосе, врізався у пожежну машину. Однак в цілому новини останніх років надавали оптимізму стосовно майбутнього безпілотних авто, і 2018-й може стати роком, коли дана технологія по-справжньому вийде у світ.

Крім широкомасштабних проектів Tesla, компанія Toyota пообіцяла до Олімпійських ігор 2020 року парк безпілотних таксі для обслуговування глядачів і спортсменів. Volvo тестує самохідні вантажівки для вивозу сміття та гірничодобувної промисловості.

Один із способів зіграти на цій тенденції – інвестувати безпосередньо в автовиробників, від яких ви очікуєте успіху. Однак допоки не існує готових для продажу зразків продукту – набагато безпечніше робити ставку на інвестиції у компанії-виробники комплектуючих, які обслуговують індустрію безпілотних автомобілів загалом. До числа останніх належать шведський виробник сенсорного обладнання Autoliv Inc., постачальник цифрових комплектуючих для автомобілів Delphi Automotive і виробник мікросхем Nvidia, чиї процесори Tegra можна зустріти усюди – від Tesla до Honda Civic.

Наразі ж поки що не існує гідних ETF-фондів, які грали б на ринку безпілотних автомобілів. Є деякі слабо пов’язані, такі як First Trust NASDAQ Global Auto Index Fund, що інвестує у автовиробників і компанії-виробники комплектуючих, але набагато ширше теми безпілотних автомобілів.

Проте якщо ви маєте намір долучитися до цього мегатренду, вам в жодному разі не варто вагатися до 2020 року. Якщо ви чекаєте, поки безпілотні автомобілі стануть буденністю на дорогах, ви не встигнете.

На рисунку показана структура фонду First Trust NASDAQ Global Auto Index Fund. Джерело: etf.com

Інфраструктура

Тим часом коли припинення роботи уряду США і баталії навколо витрат, можливо, змусили когось вважати ніби у Вашингтоні нічого не робиться, серйозна потреба у фінансуванні розвитку інфраструктури актуальна так само, як і раніше.

У 2017 році Американське Товариство інженерів цивільного будівництва надало американській інфраструктурі ганебний клас D+ і, можете бути впевненими, жоден політик не захоче у 2018 році головувати на зниженні до F. Крім того, інфраструктура продовжує з’являтися як популярна тема на порядку денному обох партій в силу питання про необхідність і здатність створювати робочі місця для американців середнього класу.

Це робить цікавими для інвестицій такі компанії як Vulcan Materials і U.S. Concrete, пов’язані з ними компанії, а також таких виробників конструкційних матеріалів як металургійний завод Nucor або виробників водопровідного і сантехнічного обладнання на зразок Masco.

Крім внутрішньої інфраструктури, дуже привабливими є проекти, пов’язані з ринками що розвиваються, зі зростаючими економіками Індії та Китаю. Протягом наступних кількох років це робить цікавими інвестиції в фонди на зразок PowerShares Emerging Markets Infrastructure ETF.

На рисунку показана структура фонду PowerShares Emerging Markets Infrastructure ETF. Джерело: etf.com

Інвестиції у ці 5 мегатрендів окупляться і без зростаючого ринку

На рисунку показана структура фонду PowerShares Emerging Markets Infrastructure ETF. Джерело: etf.com

Вода

Головний фокус у мегатренді збільшення витрат на інфраструктуру зосереджений на водопостачанні та водовідведенні.

Вода, що є потенційно найважливішою потребою, багатьма сприймається як належне. Однак, враховуючи нещодавні проблеми – такі як токсична водопровідна вода у Флінті (штат Мічиган) і постійний дефіцит води в Каліфорнії – стає очевидним, що проблема з водою – це велика проблема, але й водночас велика інвестиційна можливість.

Значна кількість елементів американської інфраструктури водопостачання застаріли і не підлягають ремонту; єдине, що їм допоможе – повна заміна. Проте муніципалітети часто не мають коштів для того, щоб впоратися з цим завданням. Саме тут вступають у гру водопровідні компанії, що торгуються на біржі, а саме American Water Works, Artesian Resources і York Water Company. Ці комерційні компанії працюють за тією ж схемою, що й електроенергетичні, які торгуються на біржі і пропонують такий самий рівень стабільності – проте з набагато більшим потенціалом зростання.

Для тих, хто надає перевагу ETF, гідним вибором буде PowerShares Water Resources ETF.

Розстановка сил на ринку електроенергетичних компаній вже давно є стійкою і склалася внаслідок десятиліть стабілізації. Однак поява комерційних підприємств у сфері водопостачання – явище доволі нове і перебуває на ранній стадії становлення. Інвестори, які хочуть зіграти на цьому мегатренді, мають всі шанси стати першопрохідцями.

Інвестиції у ці 5 мегатрендів окупляться і без зростаючого ринку

На рисунку показана структура фонду Invesco Water Resources ETF. Джерело: etf.com

Інвестувати в ці мегатренди ви можете через продукти unit-linked або шляхом відкриття брокерського рахунку за кордоном.

Стаття підготовлена за матеріалами MarketWatch

    Підписуйтесь на наші розсилки

    В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


    Recommended Posts