Фото: Designed by kjpargeter / Freepik

Про статистику, вартість лікування, причини, методи профілактики онкозахворювань – до вашої скарбнички знань.

Раніше вважалось, що рак – це невиліковна хвороба, але все змінюється. Відомі зірки – такі, як Кайлі Міноуг, Анджеліна Джолі, Роберт де Ніро, Синтія Ніксон (Міранда з “Секс у великому місті”), Лайма Вайкуле, Олександр Буйнов, Євгенія Власова, Юрій Ніколаєв та багато інших – довели своїм прикладом, що успішно подолати онкозахворювання цілком можливо.

У кожного з цих популярних людей свій шлях подолання хвороби – від лікування та оперування до шокуючих дій з попередження захворювання (видалення молочних залоз, щоб запобігти виникненню хвороби – у випадку А. Джолі).

Також цих людей на 100% об’єднує одне – витрати коштів на боротьбу з онкозахворюванням. Не малі витрати…

Відсоток успішної боротьби з цією хворобою не настільки високий, як би того хотілось. Кожного дня більше 450 українців чують цей невтішний діагноз. До того ж, за даними статистики, ці цифри постійно зростають. Тому сьогодні ви дізнаєтесь про методи профілактики, раннього виявлення та ефективного протистояння хворобі, а також про вартість лікування в Україні й те, чим допоможе спеціальний поліс страхування від онкозахворювань.

Статистика захворювань на рак в Україні

Кількість хворих людей на рак набирає обертів по всій планеті. На жаль, Україна не є виключенням.

 

Статистика свідчить, що захворюваність на рак займає друге місце в світі у списку причин смертності. Попереду нього стоять лише серцево-судинні хвороби. Провідні експерти у цій сфері прогнозують наступне: чисельність онкохворих буде тільки зростати.

Підрахунки дослідників говорять про те, що вже в 2032 році хворих у всьому світі буде налічуватись на 70% більше, ніж зараз. І сягне цифри у 22 мільйони чоловік на рік. До речі, 2012-го року було 14 мільйонів.

За кількістю людей, хворих на рак, Україна має не найбільший рівень у порівнянні із країнами Євросоюзу. Але якщо порівняти показники результатів лікування, то вони, на жаль, трохи нижчі. Сьогодні в Україні налічується більше 1 мільйона людей із цією патологією. І це лише ті хворі, які зареєстровані.

Майже 80 тисяч із 200 тисяч хворих на рак вмирають вже того ж року, коли був поставлений невтішний діагноз. Так трапляється, бо більшість носіїв онкозахворювань звертаються і виявляють рак на пізній стадії – зокрема, це третя та четверта. Українські жінки найчастіше хворіють на рак грудей, а чоловіки – легенів. Хоча на рак товстої кишки за частотою однаково нездужають як жінки, так і чоловіки.

З показників останніх 10 років видно, що чисельність людей, які захворіли раком, виросла на 25%, а сама кількість населення зменшилась на 4 мільйони. Число онкохворих щороку росте на 2,6-3%. До того ж рак «молодшає». Можна було б сказати, що за цими показниками Україна не дуже відрізняється від більш розвинених країн, але не можна й забувати про те, що середня тривалість життя наших земляків на 10-20 років менша.

Чим вигідно українцям страхування від онкозахворювань?

Як легковажне ставлення людей до свого здоров’я може призвести до онкологічних захворювань

Професіонали-онкологи наголошують, що ракова пухлина може розвинутись в будь-якій частині організму і в будь-якому типі його біологічних тканин. Але фактори, які викликають рак, та його форми пов’язані із постійним пошкодженням клітин.

Чим вигідно українцям страхування від онкозахворювань?

Такі от процеси відбуваються в організмі людини, і ми не завжди можемо вчасно розпізнати ці проблеми і почати необхідні дії, тому що формування раку на ранніх стадіях майже ніколи не проявляє себе. Саме тому треба знати головні фактори виникнення онкологічних хвороб, щоб уберегти себе від них.

Основними причинами є зазвичай ті, про які більшість із нас вже знає, але жодних дій щодо запобігання їх не робить. Справді, хто ж ще не чув про те, що алкоголь, куріння, неправильне харчування – шкідливі? Про це знають, здається, всі, але не всі готові почати вести здоровий спосіб життя навіть “з понеділка”. Тому кожен із нас повинен дбати про здоров’я в першу чергу сам. І цьому необхідно вчити, починаючи зі школи.

Виділяють основні групи причин порушення хорошої роботи клітин в організмі. Деякі з них розглянемо більш докладніше:

 1. Неправильне харчування.

Особливо гостро це питання постало в останні 10-20 років, адже на зміну натуральним продуктам приходять дешеві сурогати. Ми менше почали вживати рослинну їжу та тваринні білки, але збільшили вживання штучних жирів і вуглеводів. Найнебезпечнішими є канцерогенні продукти.

 1. Шкідливі звички (куріння, алкоголь).

Куріння – це одна із основних причин розвитку раку.

Воно провокує близько 20% смертності від раку легенів, викликає рак стравоходу, глотки, порожнини рота, сечового міхура та ниркових мисок.

Через куріння на 70% збільшується ризик розвитку раку легенів та на 30% – раку молочної залози.

І навіть розташування жахливих фото на пачках цигарок деяких марок в Європі з результатами хвороби у реальних людей не допомагають кинути звичку палити.

Європейські дослідники довели, що близько 3% раку у жінок та 10% у чоловіків виникає через вживання алкоголю.

Це є найчастішою причиною смерті у Європі та Америці, адже алкоголь викликає рак печінки та інші несприятливі гормональні зміни.

 1. Вірусні інфекції.

Один із шести випадків онкології спровокований впливом вірусів. Найнебезпечнішими із них є вірус папіломи людини (він відповідає за процес росту раку шийки матки) та вірус гепатиту, тому що він провокує рак печінки.

 1. Ультрафіолетове випромінювання.

Занадто активна дія ультрафіолетових променів сприяє виникненню раку шкіри – меланоми. Через це необхідно застосовувати заходи із захисту від ультрафіолету.

 1. Спадковість.

Вважається, що онкологічні захворювання можуть передаватись спадково. Тому знаючи про випадки таких хвороб у родині, людина з метою попередження раку може змінити спосіб свого життя, налаштувати правильне харчування та інше.

В той же час, сучасні медичні дослідження говорять про перебільшено велику увагу до генетично обумовлених видів раку, які, чесно кажучи, не так і часто зустрічаються.

Окрім вищеперерахованих причин, на виникнення пухлин раку також впливають:

 • екологічні фактори: наслідки Чорнобильської трагедії, забруднення повітря вихлопними газами і відходами промислових підприємств;
 • недостатній сон, адже недосип зменшує імунітет людини;
 • малорухливий спосіб життя, тому що це призводить до порушення обміну речовин;
 • вікові зміни, оскільки з часом захисні сили організму зменшуються.

Завідувач Міжнародного агентства з вивчення раку Крістофер Вайлд вважає, що головним пріоритетом у попередженні онкологічних хвороб є виявлення раку на початкових стадіях. Адже саме це допомогло більшості країн отримати чудові результати в складній роботі з цими захворюваннями.

На жаль, більше 30% випадків раку діагностують на останніх стадіях, коли лікарі вже не можуть нічого вдіяти.

Через це основною профілактикою ракових захворювань є своєчасна діагностика.

При ранньому зверненні відсоток виживання надзвичайно високий. Наприклад, на початковій стадії раку товстої кишки виживання дорівнює 98–100%! Чим довше хворий не звертається по допомогу, тим сильніше зменшуються його шанси на одужання.

Стадії раку

Перша: в наявності доволі крупні пухлини, але відсутні ураження лімфатичних вузлів, відсутні метастази. Прогноз лікування хороший, велика ймовірність одужання.

Друга: пухлина проявляє свою активність, її розмір стає більшою, розповсюджується на ближні тканини, починають утворюватись метастази та лімфатичні вузли.

Вважається найбільш поширеною стадією, на якій діагностують онкологічні захворювання. Прогноз лікування на другій стадії залежить від багатьох факторів. В цілому, на другій стадії рак піддається лікуванню.

Третя: відбувається активний розвиток онкологічного процесу. Пухлина стає ще більших розмірів, проростаючи у найближчі тканини та органи. Визначаються метастази. На прогноз лікування впливає багато факторів, до того ж вони можуть впливати як позитивно, так і негативно. Рак на третій стадії як правило, не виліковний, оскільки на такій стадії це вже хронічна хвороба, в той же час, він піддається лікуванню з метою полегшення стану хворого.

Четверта: вважається найсерйознішою стадією. Пухлина може бути великих розмірів, проростає у найближчі тканини, метастази в лімфатичних вузлах. Як правило, є віддалені метастази. Вилікуватись неможливо, оскільки це вже хронічна хвороба, можна ввести хворобу в стадію ремісії.

Таким чином, рак на початковій стадії може бути успішно виліковним, а при 4 стадії правильно підібрана схема лікування допоможе прожити довше з онкодіагнозом. В той же час, при лікування на початкових стадіях, та тим більше – при підборі лікування на 4 стадії, вже витрачаються великі кошти.

Це важливо знати:

При виявленні першої стадії захворювання відсоток одужання дорівняє 98–100%, а вже другої — 70%.

Жінкам просто необхідно щороку перевірятись у гінеколога, а також у віці від 40 років проходити щорічну мамографію.

Чоловікам краще відвідати уролога позапланово, щоб попередити рак простати, або ж терміново записатися на прийом, якщо з’являться труднощі із сечовипусканням або інші нехарактерні симптоми.

Загальним дослідженням для жінок та чоловіків є щорічна флюорографія легенів.

Якщо кожен українець буде уважніше й відповідальніше ставитись до свого здоров’я, тоді й захворюваність на рак буде значно зменшуватись.

Вартість лікування раку в Україні

Різновидів раку існує чимало, а щоб його подолати, витрачаються мільярди доларів. Не існує країни в світі, яка повністю покрила б витрати на проведення лікування онкопатології за рахунок бюджетних коштів.

Українські онкологи не менш професійні у порівнянні з колегами із інших європейських країн. Вони уміють прекрасно робити тяжкі хірургічні операції, в тому числі складні комбіновані з резекцією і пластикою судин.

В той же час, на превеликий жаль, українці мають менше можливостей отримання всього спектру лікування. Це пов’язано саме з фінансуванням. Тому в нашій країні такі невтішні результати виживаності.

Міністерство охорони здоров′я України працює над тим, щоб якнайбільше українців могли безкоштовно лікуватися. Так, за 2017 рік вдвічі збільшилось фінансове забезпечення закупівлі ліків для того, щоб лікувати онкологію у дорослих (809 млн. грн.), та на 63% для лікування раку у дітей (558 млн. грн.).

Чим вигідно українцям страхування від онкозахворювань?

Ви скажете, що це все відбувається десь далеко від України, у прикладах хворих людей на початку статті не багато українців, і тому подібне. Що ж, подивіться на одну спільноту у Фейсбук, можливо, в ній є знайомі вам люди чи знайомі ваших знайомих. А ось приклади, коли не вистачає коштів на лікування.

Отже, лейтмотивом на сьогоднішній день повинна стати рання діагностика, скринінги, профілактика захворювань, страхування. Адже попередити хворобу набагато легше та дешевше, аніж її подолати.

Необхідність полісу страхування від критичних захворювань (онкозахворювань)

На сьогоднішній день майже всі хвороби вважаються виліковними. Але навіть коли людина має можливості для виділення потрібної суми на лікування, все одно ці виплати точно не були запланованими. Результатом таких витрат стає змушена відмова від купівлі деяких необхідних або бажаних товарів, послуг та інше. Також знижується рівень життя людини.

Не дивлячись на те, що економіка та дохід населення України падає, попит щодо страхування на випадок критичних захворювань росте. Така практика досить давно поширена в більшості європейських країн та Сполучених Штатах Америки. Для громадян даних країн це є нормою, обов’язковою умовою соціальної захищеності. Та й чесно кажучи, вигідно купити страховку, а потім “з понеділка” відмовлятись від шкідливих звичок: навіть якщо їх не подолаєте, страховка вже є, вона ж і збереже ваш бюджет від непередбачених витрат.

Страхування від критичних захворювань передбачає не оплату лікування, діагностики та медикаментів, а саме прямі виплати страхових сум клієнтам на випадок виявлення у них критичних захворювань. Коштами, які отримує хворий для лікування, він розпоряджається сам.

До того ж, в одній програмі страхування може бути страхування лише від одного критичного захворювання (рак) або від декількох критичних захворювань.

Такі захворювання називають “критичними”, тому що вони не менш раптові за будь-яку іншу хворобу, але наслідки дійсно критичні. Зокрема, тому, що вони раптово й зовсім в протилежну сторону змінюють спосіб, розклад життя людини, витрати й загалом стан захворілої людини та її близьких.

До дорослих критичних захворювань відносяться наступні хвороби:

рак, інфаркт міокарда, інсульт, термінальна стадія захворювання легенів, ниркова недостатність, відкрита операція серця, трансплантації життєво важливих органів, кома, хвороба Паркінсона, Альцгеймера, операція на аорті, великі опіки, сліпота, розсіяний склероз та інші.

До дитячих критичних захворювань належить:

рак, ниркова недостатність, параліч, поліомієліт, епілепсія, енцефаліт, втрата зору, трансплантація життєво важливих органів, втрата слуху, енцефаліт, менінгіт та інші.

До жіночих критичних захворювань належить:

діагностування раку жіночого органу, госпіталізація у зв’язку із раком жіночого органу, серйозні ускладнення під час вагітності та пологів.

Страхові компанії одразу наголошують на тому, що є певні вимоги для отримання виплати, також є чіткий перелік виключень.

Вимоги:

 • застрахована особа має бути живою протягом 30-ти календарних днів після дати встановлення діагнозу одного з захворювань або після дати проведення хірургічного втручання по хворобам, де це необхідно;
 • виникнення симптомів захворювання не раніше 90 днів з дати початку дії такої програми страхування (так званий “період очікування”)

Додатково до загальних обмежень страхування виключеннями є в разі, якщо хвороба прямо або опосередковано спричинена:

 • завданням застрахованою особою собі тілесних ушкоджень;
 • скоєнням, спробою або спонуканням застрахованою особою вчинити образу словами або погрозу фізичним насильством, зґвалтуванням, будь-яким іншим злочином та/або правопорушенням, бунтом, заколотом, порушенням громадського спокою і порядку;
 • вживанням ліків, не призначених лікарем, алкогольним сп’янінням, вживанням наркотичних речовин;
 • ВІЛ-інфекцією, синдромом набутого імунодефіциту (СНІД), ВІЛ-асоційованим комплексом;
 • радіаційним опроміненням, ядерною реакцією, радіоактивним ураженням;
 • отруєнням, вдиханням отруйних газів, парів та інших речовин, окрім випадкового отруєння чадним газом (СО, СО2) або іншим летючим продуктом горіння під час пожежі;
 • причинами, обставинами, станом здоров’я або захворюванням, що існували до початку дії програми страхування

Скільки буде коштувати страхування на випадок критичного захворювання, буде залежати від типу програми, яку ви оберете для себе. Але в будь-якому випадку ви залишаєтесь у виграші вже хоча б тому, що таким чином застерігаєте себе від неочікуваних та незапланованих витрат у разі захворювання.

Тому для того щоб забезпечити собі спокійне життя без непередбачуваних витрат, краще задуматись про необхідність полісу страхування від критичних захворювань вже зараз.

  Підписуйтесь на наші розсилки

  В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


  Recommended Posts