Нам часто ставлять питання про надійність інвестицій через продукти unit-linked – зокрема, через компанію Investors Trust. 

 • Наскільки надійно інвестувати через офшори? 
 • Що буде з моїми грошима, якщо Investors Trust збанкрутує? 
 • Де фактично знаходяться мої гроші?
 • Хто регулює діяльність Investors Trust?
 • Чи є у цієї компанії ліцензія тощо.

Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в цій статті. 

Наскільки надійно інвестувати через офшори

В багатьох інвесторів від слова «офшор» відразу округлюються очі, адже всі ми чули негативні історії про Панаму та Кіпр. І ми б воліли якомога далі триматись від них. Проте не варто робити однозначних висновків про всі офшори, спираючись лише на негативні історії деяких із них, оскільки офшори були придумані для того, щоб зменшити податкове навантаження на інвестора.

Всі компанії, які пропонують інвестиційне страхування життя або unit-linked, зареєстровані в офшорних зонах, й Investors Trust – не виключення.

Читайте також: Інвестиційне страхування життя unit-linked: що це, його особливості та кому підходить.

Компанія Investors Trust зареєстрована на Кайманових островах. Проте поліси для українців випускає в Пуерто-Рико (США) або в Малайзії на вибір інвестора.

Кайманові острови

Кайманові острови є заморською територією Великобританії, одним з найпопулярніших офшорних банківських центрів і четвертим за розміром світовим міжнародним фінансовим центром. На Кайманах мають свої представництва 40 із топ-50 найбільших світових банків, понад 800 страхових компаній, а також хедж-фонди, бухгалтерські фірми, управителі активами, всього – трохи менш як 100 000 компаній. 

Кайманові острови, як і раніше, залишаються одним із найбезпечніших місць у світі для активів інвесторів згідно з даними британської компанії Tax Justice Network (TJN), випередивши США та Швейцарію. На території діє загальне англійське право, що гарантує стабільність судової та законодавчої систем.

Індекс фінансової таємниці – результати 2020 року. Джерело: taxjustice.net.

Рейтингове агентство Moody’s присвоїло Каймановим островам високий суверенний рейтинг Aa3 (AA-) зі стабільним прогнозом. Це означає, що острови мають низькі економічні, політичні та фінансові ризики. Для порівняння, рейтинг України Саа1 (ССС+), що на 13 ступенів нижче Кайманових островів. Тобто інвестиції в нашій країні відносяться до дуже ризикованих.

Пуерто-Рико

Пуерто-Рико перебуває на правах самоуправління під юрисдикцією США, на її території діють федеральні та державні норми США, направлені на захист вільної ринкової конкуренції. Кожен, хто народився на острові, є американським громадянином і має паспорт США. Пуерто-Рико підпорядковується конгресу США та має свого губернатора. Правовий захист надається як у федеральних, так і в державних судах Сполучених Штатів.

Завдяки запровадженню низки законів, зокрема, Закону 22 (Закон про індивідуальних інвесторів) та Закону 273 (Міжнародний закон про фінансове регулювання), Пуерто-Рико став привабливим місцем для іноземних інвесторів, пасивний дохід, приріст капіталу та прибуток яких повністю звільнені від оподаткування.

Пуерто-Рико, як і США, не беруть участь в автоматичному обміні інформацією (AEOI). Тобто пуерториканські фінансові установи не підпадають під дію Загального звітного стандарту (CRS), не збирають і не передають інформацію про своїх клієнтів-нерезидентів. 

В Пуерто-Рико зареєстровані представництва таких відомих страхових компаній, як Allianz, AXA, Fidelity, Zurich Insurance Company тощо. Страхова компанія відомого інвестора Уорена Баффета Berkshire Hathaway Assurance Corporation теж зареєстрована в Пуерто-Рико.

Надійність компанії Investors Trust

Про компанію Investors Trust

Компанія Investors Trust спеціалізується на середньо- й довгострокових страхових продуктах unit-linked та index-linked (з прив’язкою до індексу S&P 500 та індексу MSCI EAFE), а також на традиційних фіксованих та змінних ануїтетах. Страхується лише життя власника полісу, у разі смерті якого спадкоємцям Інвесторс Траст виплатить 101 % від вартості рахунку. Всі внески напряму ідуть в інвестиційний портфель клієнта, причому інвестор сам обирає активи, в які хоче інвестувати, крім програм з прив’язкою до певного індексу.

Investors Trust – єдина страхова компанія, яка пропонує своїм клієнтам вибір юрисдикції для інвестування. Для цього вона у 2018 році реорганізувала свою структуру в холдингову компанію ITA International Holdings LLC, яка зареєстрована в штаті Делавер США. В цю холдингову компанію входять три страхові компанії, які розташовані в різних юрисдикціях:

 • Investors Trust Assurance SPC, розташована на Кайманових островах і заснована в червні 2002 року.
 • ITA International Insurer, розташована у Пуерто-Рико і заснована в лютому 2018 року.
 • ITA Asia Limited, розташована в Малайзії та заснована в січні 2019 року.

Зараз компанії Investors Trust довіряють свої кошти понад 60 000 клієнтів по всьому світу, а це понад 1,8 млрд доларів США станом на кінець 2019 року. Головний офіс компанії з усім керуючим персоналом, топ-менеджерами та власниками знаходиться в Маямі (США). Також її офіси розташовані в Монтевідео (Уругвай), Дубаї, Куала-Лумпурі (Малайзія), Гонконгу, Пуерто-Рико та на Кайманових островах.

Розташування офісів компанії Investors Trust. Джерело: сайт ITA.

У всіх офісах компанії працює близько 160 осіб, що свідчить про високу технологічність самої компанії та її онлайн-платформи.

Офіційний сайт компанії www.investors-trust.com.

Рейтинг надійності Investors Trust

Компанія Investors Trust була заснована у 2002 році. У 2009 році отримала рейтинг надійності В++ («добре») від агентства A.M. Best з позитивним прогнозом. А у листопаді 2018 року рейтинг було покращено до А- («відмінно») теж зі стабільним прогнозом, що свідчить про підвищення надійності та стабільності компанії Investors Trust. A.M. Best – це кредитне рейтингове агентство, розташоване в США, яке спеціалізується на страховій галузі та оцінює фінансову стійкість страхових компаній.

Рейтинги компанії Investors Trust. Джерело: A.M. Best

Як захищені активи клієнтів в компанії Investors Trust

За своєю організаційною структурою компанія Investors Trust зареєстрована як SPC (segregated portfolio company). Це означає, що активи інвесторів “сегреговані”, тобто відокремлені один від одного, а також від активів і пасивів самої страхової компанії, та зберігаються на трастових рахунках в банках-кастодіанах світового рівня. Банки-кастодіани здійснюють зберігання та обслуговування цінних паперів інвесторів. 

Тому у випадку банкрутства Інвесторс Траст клієнтам повертаються всі 100 % коштів, які були на рахунках на момент банкрутства. 

Функцію банків-кастодіанів для Investors Trust виконують відразу два найбільші міжнародні банки: 

 • Bank of America Merrill Lynch (США)
 • Brown Brothers Harriman & Co (США).

Як і у випадку з Investors Trust, активи інвесторів відокремлені від активів самого банку-кастодіана, тому вони також захищені в разі неплатоспроможності кастодіана.  Більше інформації про ці банки можна дізнатись на сайті британського журналу Global Custodian.

Як регулюється діяльність Investors Trust  і чи є у неї ліцензія

Investors Trust кожного року проходить зовнішній аудит в компанії KPMG (Нідерланди), яка входить до «великої четвірки» найбільших у світі аудиторів. На основі її фінансових звітів рейтингове агентство визначає рейтинг Investors Trust.

Діяльність ІТА регулюється відповідними державними органами тих країн, де випускаються поліси клієнтам. 

Нормативно-правове середовище, в якому працює Investors Trust. Джерело: презентація ITA

На Кайманових островах функцію регулятора здійснює Служба Грошового Обігу Кайманових Островів, CIMA. Цей же регулятор видав ліценцію Investors Trust на здійснення страхової діяльності, дану інформацію можна перевірити ось тут (перше посилання після графіку, далі 11 сторінка, 3 рядок знизу; або ж натисніть Ctrl+F та впишіть «Investors Trust»). Контакти, за якими можна звертатись, тут.

Ліцензія Investors Trust на здійснення страхової діяльності. Джерело: сайт CIMA.

Функції регулятора в Пуерто-Рико виконує Управління уповноваженого з питань страхування (OCI), яке є акредитованим членом Національної Асоціації Уповноважених зі страхування в США (NAIC). Контакти відповідальної особи та іншу інформацію можна подивитись за цим посиланням. Investors Trust має страхову ліцензію від OCI для продажу інвестиційних інструментів клієнтам з усього світу.

Участь в профільних спільнотах та нагороди

Investors Trust є членом Асоціації Організацій Міжнародного Страхування Життя, AILO. В асоціацію входять такі світові компанії, як Allianz – найбільша страхова компанія в Німеччині й одна з найбільших у світі, входить в список системно важливих для світової економіки з активами понад 1 трлн доларів США, Swiss Life – найбільша швейцарська компанія зі страхування життя, AXA, Canada Life та інші.

Більше інформації можна знайти на сайті AILO.

Investors Trust в списку членів AILO. Джерело сайт AILO

В серпні 2019 року видавництво International Investment присвоїло відразу декілька нагород Investors Trust. Так, в номінації «Кращий міжнародний продукт Portfolio Bond» Investors Trust переміг зі своїм планом Access Portfolio. Access Portfolio – це план з одноразовим внеском та відкритою архітектурою, іншими словами, це як брокерський рахунок з широким доступом до інвестиційних інструментів, проте в ефективному податковому середовищі. 

В номінації «Excellence in Fintech» компанія отримала нагороду за свою інноваційну інтернет-платформу. Дійсно, онлайн-кабінет клієнта дуже зручний та простий в користуванні. В ньому можна скласти інвестиційний портфель, проаналізувати свій портфель за допомогою інструменту Morningstar Portfolio X-Ray, отримати виписку по рахунку за будь-який період, змінити вигодонабувача тощо.

Також в жовтні 2019 року сімейство продуктів S&P 500 Index від Investors Trust посіло перше місце в номінації «Кращий міжнародний накопичувальний план» від британського видавництва International Adviser.

Кращий міжнародний накопичувальний план – S&P 500 Index від Investors Trust. Джерело: Investors Trust.

Що робити, якщо Investors Trust збанкрутує

Активи клієнта відділені від активів компанії та від активів інших інвесторів, знаходяться на трастовому рахунку в банку-кастодіані, тому при банкрутстві Investors Trust не зможе забрати кошти інвесторів. Тільки власники полісів мають право доступу до своїх грошей у випадку ліквідації компанії.

Якщо компанія збанкрутувала, то власник полісу має звернутись до регулятора за ось цими контактами, цю роль на Кайманах виконує вищезагаданий CIMA. Далі інвестор або отримує свої кошти після продажу активів за ринковими цінами, або переходить в іншу схожу компанію та продовжує інвестувати за тими ж умовами.

Висновки 

Investors Trust забезпечує високу надійність для активів інвестора, яка досягається за рахунок організаційної структури компанії, де активи її клієнтів зберігаються в сегрегованому портфелі й розміщені в надійних банках-кастодіанах. 

Також Investors Trust повинен відповідати суворим нормативним вимогам регуляторів, надавати щорічну фінансову звітність та звітність про здатність платити по своїм зобов’язанням, а також проходити щорічний аудит в таких незалежних аудиторів, як KPMG та CIMA.

Якщо у вас виникли питання про продукти unit-linked чи про компанію Investors Trust, то залишайте заявку тут.

Фото на обкладинці: Pontus Wellgraf on Unsplash.

  Підписуйтесь на наші розсилки

  В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


  Recommended Posts