Хочете інвестувати в такі відомі компанії, як Apple, Amazon, Google, Facebook чи Microsoft, але у вас немає часу або достатніх знань для їх детального аналізу? Гарна новина в тому, що ви можете інвестувати у всі ці компанії відразу через диверсифікований ETF-фонд, який відстежує технологічний сектор економіки.

В цій статті ми підібрали чотири індексні фонди з низькими комісійними витратами (Expense Ratio), які інвестують у велику кількість акцій технологічних компаній. Проте варто пам’ятати, що технологічний сектор може бути мінливим через технології, які швидко застарівають, коригування регуляторних норм та у зв’язку із короткими життєвими циклами продуктів чи послуг. Тому інвестиції в технологічні біржові фонди пов’язані з високими ризиками. 

Як інвестувати в ETF-фонди, ми писали в цій статті.

Що таке технологічні ETF-фонди?

Технологічний ETF-фонд – це ETF-фонд, який інвестує передусім в акції компаній з технологічного сектору економіки. До цього сектору належать компанії, орієнтовані на дослідження, розробку та продаж широкого спектра апаратного та програмного забезпечення, що використовується споживачами та бізнесом. 

Технологічний сектор часто є найпривабливішим напрямком інвестування в будь-якій економіці. В нього входять такі відомі компанії, як Apple, Google, Facebook, IBM, Microsoft, NVIDIA, Intel, Samsung Electronics, Taiwan Semiconductor, а також багато молодих компаній, що швидко розвиваються. Останніми роками цей сектор часто є головним рушієм загального приросту на фондовому ринку.

Читайте також: ТОП-5 дивідендних ETF-фондів США

Чотири кращі технологічні ETF-фонди

Vanguard Information Technology ETF (VGT)

Vanguard Information Technology є одним із найбільш диверсифікованих біржових індексних фондів, що доступні на ринку. Проте він ще досить концентрований. Близько 60 % активів фонду зосереджено в акціях 10 компаній, причому найбільші частки лише у двох – Apple та Microsoft, по 19,45 % та 17,92 % відповідно. Незважаючи на це він добре представляє технологічний сектор США – від компаній з мікро- та малою капіталізацією до таких гігантів індустрії, як вищезгадані Apple та Microsoft. 

Кожен фонд сам визначає, які технологічні акції включити у свій портфель. Що стосується VGT, то в нього входять акції компаній, які займаються кредитними картками – наприклад, Visa та Mastercard, але не входять телекомунікаційні компанії – наприклад, Facebook. Компанії, які займаються іграми та інтернет-сервісами, теж не входять в цей фонд, їх у 2018 році Vanguard перемістила в інший – Vanguard Communication Services ETF.

Основні характеристики ETF-фонду VGT станом на кінець липня 2020 року:

 • Кількість компаній в портфелі – 330 шт.
 • Дивідендна дохідність – 1,05 % річних
 • Комісії – 0,1 % на рік
 • Активи під управлінням – 36,9 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 20,26 %

Свіжі дані по цьому фонду можна переглянути тут.

Vanguard Information Technology ETF – один з найбільших та найліквідніших фондів у своєму сегменті. Він добре підійде для інвесторів, які хочуть широко інвестувати в американський ринок технологій з низькими комісійними витратами та не займатись аналізом окремих технологічних акцій. 

Technology Select Sector SPDR Fund (XLK)

Technology Select Sector SPDR пропонує досить широку диверсифікацію в межах технологічного сектору США, але його портфель обмежений лише акціями технологічних компаній, що входять в індекс S&P 500. Цей фонд інвестує в усі великі компанії, пов’язані з технологією, – ті ж Apple та Microsoft з частками 21,36 % та 21,53 % відповідно, а також у NVIDIA, Intel, Cisco та інші. На відміну від найближчого конкурента Vanguard Information Technology, в фонді XLK також представлені акції телекомунікаційного сегмента.

Оскільки цей ETF інвестує тільки в акції з індексу S&P 500, у його портфелі немає компаній з малою капіталізацією та більшості компаній з середньою капіталізацією. Проте уникнення малих, а тому менш стабільних компаній в результаті зменшує волатильність (рівень ризику) фонду і призводить до незначних відмінностей в характеристиках у порівнянні з фондами, які відстежують індекс технологічної галузі.

Основні характеристики ETF-фонду XLK станом на кінець липня 2020 року:

 • Кількість компаній в портфелі – 72 шт.
 • Дивідендна дохідність – 1,12 % річних
 • Комісії – 0,13 % на рік
 • Активи під управлінням – 32,01 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 19,69 %

Актуальні показники цього фонду можна переглянути на офіційному сайті.

Technology Select Sector SPDR – один з найдешевших і найбільших фондів у своєму сегменті та, безумовно, найбільш ліквідний. Він буде хорошим вибором для інвесторів, які хочуть інвестувати в технологічні компанії з великою капіталізацією.

iShares Expanded Tech Sector ETF (IGM)

iShares Expanded Tech Sector пропонує всеосяжне охоплення технологічного сектору в Північній Америці, куди крім США також входить Канада. Проте варто зауважити, що частка Канади в фонді лише 0,35 %, тому про диверсифікацію між різними країнами мова не йде. 

На відміну від попередніх двох фондів, IGM обмежує частку кожного цінного паперу на рівні 8,5 %. Це обмеження спрямоване на те, щоб забезпечити належну диверсифікацію в концентрованій технологічній галузі. Фонд зменшує частку таких гігантів сектору, як Apple та Microsoft, до 8,68 % та 8,41 % відповідно, та інвестує в менші компанії з потенціалом росту. Також до складу цього біржового фонду входять такі інтернет-магазини, як Amazon.com, eBay та інші, що зазвичай класифікуються як споживчі циклічні фірми. 

Основні характеристики ETF-фонду IGM станом на кінець липня 2020 року:

 • Кількість компаній в портфелі – 297 шт.
 • Дивідендна дохідність – 0,44 % річних
 • Комісії – 0,46 % на рік
 • Активи під управлінням – 2,5 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 20,05 %

Більш детально про цей ETF можна дізнатись тут.

Біржовий фонд IGM охоплює ліквідний ринок, торгується з великими щоденними об’ємами та з невеликими спредами. Комісійні витрати цього ETF вищі у порівняні з його найближчими конкурентами, про які мова йшла вище, проте він пропонує кращу диверсифікацію та відсутність концентрації активів у лише двох акціях. 

iShares Global Tech ETF (IXN)

iShares Global Tech – чи не єдиний ETF-фонд, який пропонує інвестору справжню глобальну диверсифікацію технологічних акцій. Він охоплює приблизно 70 % світових технологічних компаній, які торгуються на біржах, та ефективно уникає більшості акцій на ринках, що розвиваються. В його портфелі переважають США з часткою 79,07 %, далі йде Японія з часткою 3,96 %, потім Тайвань, Корея, Німеччина, Нідерланди та Канада. 

IXN не інвестує в компанії з малою капіталізацією, а також в більшість компаній із середньою капіталізацією. Як і перші два фонди, які ми розглядали в цій статті, IXN концентрує значну частину капіталу в акціях двох лідерів ринку – Apple та Microsoft, хоча їх частки у фонді дещо менші: 16,99 % та 16,98 % відповідно. Також у цьому ETF-фонді присутні акції корейського виробника електроніки Samsung з часткою 2,62 % та тайванського виробника напівпровідників Taiwan Semiconductor Manufacturing з часткою 3,01 %.

Основні характеристики ETF-фонду IXN станом на кінець липня 2020 року:

 • Кількість компаній в портфелі – 119 шт.
 • Дивідендна дохідність – 0,87 % річних
 • Комісії – 0,46 % на рік
 • Активи під управлінням – 4,03 млрд. $
 • Середньорічна дохідність за останні 10 років – 17,96 %

Останні дані по цьому фонду можна дізнатись тут.

IXN – один з найбільш ліквідних та недорогих, з точки зору комісійних витрат, фондів у сегменті глобальних технологічних компаній. Він ефективно відстежує світовий ринок технологій та буде хорошим вибором для інвесторів, які шукають глобальної диверсифікації технологічних акцій для своїх портфелів.

Кому підійдуть інвестиції в технологічні ETF-фонди

Технологічні ETF-фонди можуть бути оптимальним вибором для довгострокових інвесторів з високою толерантністю до ризику. Акції технологічного сектору належать до агресивних інвестицій, що означає значні коливання вартості цих активів у порівнянні з іншими широко диверсифікованими фондами – наприклад, такими, що відстежують індекс S&P 500. Тому потенційний інвестор має зрозуміти, чи будуть ці коливання для нього комфортними.

Крім того, розумні інвестори не намагаються вгадувати моменти для інвестування, купуючи та продаючи активи в короткостроковій перспективі. Натомість вони дотримуються довгострокової стратегії “купив та тримай”, щоб досягти поставлених фінансових цілей. Для цього розумно розробити диверсифікований портфель, який поєднує в собі різні класи таких активів, як акції, облігації, нерухомість тощо. 

Фото на обкладинці: SCREEN POST on Unsplash.

  Підписуйтесь на наші розсилки

  В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів,страхування та інвестицій


  Recommended Posts