6 елементів успішного виходу на пенсію

Вихід на пенсію вимагає гнучкості і всебічного погляду на ваш спосіб життя.

При плануванні виходу на пенсію легко збитися зі шляху.

1. Розпочніть з чітко визначених цілей та переглядайте їх, не рідше одного разу на рік

Чим ближче ви до пенсії, тим частіше ви повинні сісти й подумати про свою загальну стратегію виходу на пенсію. У статті Ерні Зелінські «Як піти на дику, щасливу і вільну» автор робить аргумент, що постановка цілей виходу на пенсію виходить далеко за межі управління вашими фінансами. Планування виходу на пенсію має охоплювати всі сфери вашого способу життя, від того, де ви живете, і куди ви подорожуєте, як ви проводите свій день, і які ваші вимоги до доходів. Успішне планування виходу на пенсію вимагає гнучкості, і готовності дивитися на всі аспекти вашого життя.

2. Прагніть отримувати емоційне задоволення від роботи

Отже, якщо ви вийшли на пенсію, і вам подобається працювати, виберіть те, що вам подобається, і отримуйте емоційне задоволення від цієї діяльності. Це може включати роботу з благодійних причин, хобі, участь в сім’ї й т.д. Ці «робочі місця» можуть мати або не мати фінансової винагороди. Але справа не в цьому; багато людей отримують емоційне задоволення і самоцінність від роботи.

3. Не припиняйте вчитися і пізнавати нове протягом усього життя

Перебування в сучасному технологічному світі вимагає готовності вчитися й адаптуватися. Наприклад: більшість медиків погодилися б, що від 20 до 30% медичних знань застаріють через три роки. Збереження актуальності знань в технологіях і медицині, безумовно, підвищить ваш успіх при виході на пенсію.

4. Не забувайте про планування особистого бюджету

Бюджетування – це більше, ніж установка максимальної кількості витрат на основі заздалегідь підготовленого відсотка. Часто ми працюємо від низу до верху, досліджуючи, що клієнт витрачає, а не те що, на їхню думку, вони витрачають. Нерідкі випадки, коли люди різко недооцінюють свої витрати на несуттєві предмети. Які витрати на мобільний зв’язок? Кабельне телебачення? Продовольчі товари? А покупка кави поза домом?! Ми рекомендуємо клієнтам розглядати їх як повторювані платежі. Не 600 гривень на місяць, а 7200 гривень на рік. Велика різниця, чи не так?

У той час як багато консультантів припускають, що клієнту потрібно дві третини своєї робочої зарплати, щоб жити комфортно на пенсії, наш досвід показує, що їм може знадобитися від 50% до 150%. Це великий діапазон. Тільки витративши час на те, щоб визначити ваші цілі й витрати, які їх супроводжують, ми можемо помістити точну суму «витрат» і «доходів» в пенсійний портфель. Навіть найкращий бюджет, який тільки може бути створений, повинен бути гнучким. Надзвичайні ситуації іноді трапляються. І на жаль, проблеми зі здоров’ям теж трапляються. Для позитивних і негативних обставин бюджети можуть і будуть розширюватися і скорочуватися. Внесіть непередбачені витрати в свій бюджет і план доходу для успішного виходу на пенсію.

5. Створюйте, по можливості, кілька джерел доходу для пенсійних накопичень

Дохід на пенсію може надходити з багатьох джерел. Це може бути соціальне забезпечення, державні пенсії, рахунки в недержавних пенсійних фондах (НПФ), інвестиційне страхування життя (unit-linked), дивіденди по вкладах, накопичувальне страхування життя або навіть заробіток від поточної діяльності на пенсії.

6. Інвестуйте протягом всього свого життя

Так само, як ваш бюджет не буде статичним протягом ваших років на пенсії, ідея про те, що ваш інвестиційний портфель ніколи не зміниться, також застаріла. Ми живемо в світі масових руйнувань і змін. Кілька років тому інвестори дотримувалися б правила, при якому кількість консервативних активів відповідало б їх віку, тобто якщо вам 30 років, то в вашому портфелі має бути 30% облігацій та 70% акцій. Зі збільшенням віку кількість облігацій в портфелі інвестора збільшувалася. Сьогоднішній світ не допускає такої простоти думки.

Ця філософія створила розподіл активів для інвесторів, які сильно залежали від інструментів з фіксованим доходом. Ризик за сьогоднішніми інструментами з фіксованою дохідністю значно менш передбачуваний. При створенні доходу в портфелі інвестори повинні вивчити безліч різних джерел доходу. Чи настав час для джерел з фіксованим або змінним рівнем доходу? Чи є нерухомість належним активом для отримання доходу? Чи можуть альтернативні інвестиції створювати достатній потік доходу? Якщо знайти відповіді на ці питання, успішний потік доходів для виходу на пенсію може стати багатогранним і гнучким.

Успішний вихід на пенсію приносить гнучкість. Гнучкість цілей. Гнучкість потоків доходів. Гнучкість витрат. Гнучкість пенсійних інвестицій. Гнучкість загального плану. Коли ви розробляєте свій пенсійний план, приділіть час гнучкості. Це допоможе побудувати спокій і привести до більш успішному виходу на пенсію.

Якщо у вас є питання про особисті фінанси, інвестиції, страхування або сімейний бюджет, напишіть нам через форму зворотнього зв’язку. На найцікавіші питання відповімо в блозі.

Підписуйтесь на наші розсилки

В розсилках ми ділимось своїм досвідом, практичними кейсами та цікавими статтями у сфері особистих фінансів, страхування та інвестицій

  • 17
    Поширили: